Spisane z życia - Kobieta

Anna Wendzikowska oskarżyła stację TVN o mobbing

2022-10-03 11:26:33

Czasy się zmieniają, a co za tym idzie — zmienia się również podejście do wielu kwestii, które do niedawna stanowiły temat tabu. Podobnie jest w przypadku mobbingu. Coraz częściej osoby, które doświadczyły podobnego traktowania, przestają się bać i publicznie opowiadają o nieprzyjemnych sytuacjach, jakie je spotkały. Niedawno głos w tej sprawie zabrała dziennikarka Anna Wendzikowska, publikując w mediach społecznościowych post opisujący dość szokujące kulisy jej rozstania ze stacją TVN.

Zobacz też: Mobbing akademicki na polskich uczelniach

Kolejna poruszająca historia ofiary mobbingu

Anna Wendzikowska jest znaną dziennikarką i prezenterką telewizyjną, która pracowała w programie „Dzień dobry TVN” przez ponad piętnaście lat. Ostatnio postanowiła nieoczekiwanie zakończyć współpracę ze stacją, nie podając wówczas konkretnych powodów rozstania. Kilka dni temu na profilu dziennikarki na Instagramie pojawił się wpis, w którym postanowiła ona otworzyć się przed fanami i opowiedzieć o niedopuszczalnym traktowaniu, jakiego doświadczyła ze strony władz TVN-u.

W długim wpisie Anna Wendzikowska szczegółowo opisała stosowaną przez lata wobec niej przemoc, która ostatecznie doprowadziła do tego, że kobieta zachorowała na depresję i miała myśli samobójcze. Napisała, że poniżanie i gnębienie było na porządku dziennym, a ona sama była wielokrotnie traktowana jak niedojrzała dziewczynka. Trudności w pracy, z jakimi musiała mierzyć się dziennikarka, miały również miejsce, gdy kobieta była w zaawansowanej ciąży. Wendzikowska wspomniała bowiem o tym, że poleciała na wywiad do Los Angeles, chociaż od porodu dzieliły ją zaledwie trzy tygodnie! Jak sama przyznała, panicznie obawiała się tego, że przez swoją ciążę mogłaby stracić posadę, której, jak jej się wtedy wydawało, bardzo potrzebowała.

Tak szokujące wyznanie oczywiście nie mogło przejść bez echa. Pod wpisem dziennikarki pojawiło się mnóstwo komentarzy ze słowami wsparcia od jej fanów oraz kolegów i koleżanek z byłej stacji, m.in. od Agnieszki Woźniak-Starak czy Mateusza Hładkiego.

Kontrowersyjna odpowiedź stacji

A jak na słowa byłej pracownicy zareagowała stacja TVN? Pod postem Wendzikowskiej pojawił się komentarz, w którym przyznano, że w redakcji „Dzień dobry TVN” dochodziło do sytuacji, które nie powinny były mieć miejsca. Stacja zapewniła, że po otrzymaniu listu ze skargą od prezenterki wprowadziła wiele zmian i obiecała, że dopilnuje, aby podobne sytuacje nigdy już się nie powtórzyły.

Słowa stacji wzbudziły jednak kontrowersje wśród internautów. Ludzie zarzucili „Dzień dobry TVN” hipokryzję oraz domagali się przedstawienia konkretnych działań, jakie podjęto w związku z tą sprawą, jako że komentarz stacji jest dość lakoniczny i mało precyzyjny.

WG

fot. instagram.com/aniawendzikowska

Źródło: pap.pl, wp.pl

Anna Wendzikowska [ZOBACZ GALERIĘ]
Słowa kluczowe: Anna Wendzikowska, stacja TVN, Dzień dobry TVN, kulisy rozstania, mobbing
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Hobby – co to jest
Hobby - co to jest? Jak je znaleźć i czy warto je mieć?

Hobby to doskonały sposób na dodanie odrobiny radości i życia do swojego dnia.

tłusty czwartek
Kiedy wypada tłusty czwartek w 2023 roku?

Zobacz, jakie przysmaki można zjeść tego dnia w cukierniach.

monotonność
Jak przeciwdziałać monotonii?

Zobacz, co zrobić aby przełamać rutynę dnia.

Polecamy
Jak opiekować się gryzoniami? [Poradnik]

Sprawdź jak poprawić jakość życia twojego zwierzaka.

#FreeBritney
#FreeBritney - o co chodzi w głośnej akcji w mediach społecznościowych?

O Britney Spears ostatnio zrobiło się głośno w kontekście jej dwuznacznych postów na Instagramie oraz akcji #FreeBritney.

Polecamy
Ostatnio dodane
Hobby – co to jest
Hobby - co to jest? Jak je znaleźć i czy warto je mieć?

Hobby to doskonały sposób na dodanie odrobiny radości i życia do swojego dnia.

tłusty czwartek
Kiedy wypada tłusty czwartek w 2023 roku?

Zobacz, jakie przysmaki można zjeść tego dnia w cukierniach.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?