Seks - Kobieta

Biały związek - na czym polega i jakie są jego przyczyny?

2018-10-08 11:52:23

Biały związek lub białe małżeństwo tworzą pary i małżonkowie, którzy świadomie decydują się na rezygnację z seksu. Szacuje się, że w tego typu relacji pozostaje około 15-20% par. Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie.

Dlaczego pary decydują się na biały związek?

Przyczyn podjęcia decyzji o białym związku jest wiele i różnią się one w przypadku każdej pary. Jedną z nich jest aseksualizm jednego lub obojga partnerów. Osoby aseksualne nie odczuwają pociągu seksualnego, jednak niektóre z nich tolerują niektóre formy bliskości, jak np. przytulanie. Nie oznacza to również, że są oni niezdolni do kochania - są w stanie stworzyć związek oparty tylko i wyłącznie na bliskości emocjonalnej. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy tworzony jest on przez dwie osoby aseksualne. W innym przypadku seks może stanowić źródło kłótni między partnerami i powodować dyskomfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Biały związek może być również spowodowany utajonym homoseksualizmem jednego z partnerów.

Czasami rezygnacja z seksu związana jest z aspektem religijnym. W takim przypadku pary decydują się na zbliżenie dopiero po ślubie. Jednak według zasad Kościoła Katolickiego później nie jest to już konieczne, a nawet niewskazane, ponieważ jednym z celów małżeństwa jest posiadanie potomka. Związek bez seksu jest również częsty wśród wierzących osób rozwiedzionych, które mimo rozwodu sądowego, według Kościoła nadal pozostają w małżeństwie. Biały związek jest również często spotykany wśród osób starszych.

Rezygnacja ze współżycia wiąże się także ze strachem przed nieplanowaną ciążą, który spowodowany jest brakiem zaufania do popularnych metod antykoncepcji. Niektóre pary z kolei uważają, że współczesny świat nie nadaje się do wychowywania dzieci, przez co również pozostają w białym związku lub małżeństwie.

Do innych powodów białych związków należą, także przyczyny zdrowotne. U kobiet może być to na przykład pochwica czy problemy hormonalne zmniejszające libido. Oba schorzenia można leczyć ze 100% skutecznością. Wśród mężczyzn również spotyka się problemy hormonalne obniżające popęd płciowy. Najczęściej są to zaburzenia pracy przysadki mózgowej czy podwyższony poziom prolaktyny. Na impotencję wśród mężczyzn mają wpływ także takie czynniki, jak cukrzyca, palenie papierosów czy picie alkoholu

Czy biały związek ma szansę na przetrwanie?

To zależy. Na świecie można spotkać wiele białych związków, w których partnerzy są szczęśliwi, jednak najczęściej są to pary, w których dwie osoby nie odczuwają chęci współżycia. Dzieje się tak na przykład w przypadku dwóch osób aseksualnych. Inaczej sytuacja wygląda wśród tych związków, w których tylko jedna osoba nie chce zbliżenia, zmuszając tym samym partnera do wstrzemięźliwości. Jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas, to wpływa to negatywnie na zdrowie tej drugiej osoby. Może odczuwać ona złość i frustrację, a także posunąć się do zdrady.  

Współcześnie biały związek lub małżeństwo może wydawać się czymś niespotykanym, jednak nie jest to wcale rzadkie zjawisko. Co więcej, niektóre pary mogą być szczęśliwe, pozostając w tego typu relacji.  Kluczem do szczęścia w tym wypadku jest jednak świadoma decyzja obu partnerów na ten rodzaj trybu życia.

PO

fot.www.pexels.com

bon zniżkowy Smyk

Słowa kluczowe: biały związek, białe małżeństwo, przyczyny, czy biały związek ma szansę przetrwać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Randki dla dorosłych
Wszystko, co musisz wiedzieć o randkach online dla dorosłych

W ostatniej dekadzie poszukiwanie miłości w przestrzeni cyfrowej stało się niezwykle popularne.

Prawdziwa miłość
10 popularnych mitów o miłości i seksie

Porady dla osób chcących tworzyć szczęśliwe, trwałe związki.

GadÅźety erotyczne
Gadżety erotyczne, które urozmaicą życie intymne

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na urozmaicenie życia seksualnego.

Polecamy
seks po porodzie
Jak poprawić satysfakcję seksualną po porodzie?

Wiele kobiet po porodzie skarży się na mało satysfakcjonujące życie seksualne, jednak wcale nie musi tak być.

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie.
Biały związek - na czym polega i jakie są jego przyczyny?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie!

Ostatnio dodane
Randki dla dorosłych
Wszystko, co musisz wiedzieć o randkach online dla dorosłych

W ostatniej dekadzie poszukiwanie miłości w przestrzeni cyfrowej stało się niezwykle popularne.

Prawdziwa miłość
10 popularnych mitów o miłości i seksie

Porady dla osób chcących tworzyć szczęśliwe, trwałe związki.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?