Spisane z życia - Kobieta

Blue Monday - jak przeżyć najbardziej ponury dzień w roku?

2024-01-08 12:02:11

W kulturze masowej przyjęło się obchodzenie Blue Monday, czyli najbardziej ponurego dnia w roku. Jaka jest geneza tego zjawiska, kiedy występuje i jak sobie z nim poradzić? Odpowiadamy!

Zobacz też: Jak poradzić sobie z porannym niewyspaniem?

Blue Monday - jak przeżyć najbardziej ponury dzień w rokuBlue Monday - co to jest i skąd się wzięło?

Blue Monday to określenie używane na określenie trzeciego poniedziałku stycznia, który uważa się za najbardziej ponury dzień w roku. Pomysł ten pojawił się w 2005 roku w ramach kampanii reklamowej dla biura podróży - jeden z wykładowców został poproszony o wskazanie najbardziej ponurego dnia w roku przez firmę Public Relations współpracującą z biurem podróży. Przy nazywaniu tego dnia najbardziej depresyjnym w roku, bierze się również pod uwagę różne czynniki, takie jak pogoda, długość dni, brak motywacji do zmian, czy ogólne poczucie niepowodzenia w realizacji postanowień noworocznych.

Jak poradzić sobie z Blue Monday?

Ruch to podstawa

Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie Blue Monday jest aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia wspomagają produkcję endorfin, hormonów szczęścia. Bez względu na to, czy to jogging, joga czy spacer, ruch to doskonały sposób na poprawę nastroju w ciągu tego trudnego dnia.

Naciesz się słońcem na świeżym powietrzu

Zimowa aura może dodatkowo potęgować uczucie przygnębienia. Warto więc nacieszyć się promieniami słonecznymi. Krótka przerwa na świeżym powietrzu może znacząco poprawić nastrój i dać energetyczny zastrzyk na cały dzień.

Pamiętaj o pozytywności

To dobry dzień, aby obejrzeć ulubiony film, spotkać się z przyjacielem i rozbawić się nawzajem. Dla moli książkowych dobrą odskocznią będzie wtopienie się w świat inspirującej literatury.

Zaplanuj coś przełamującego rutynę

Aby oderwać się od rutyny, zaplanuj coś, co sprawi Ci radość. To może być kąpiel z ulubionymi olejkami eterycznymi, spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu wieczór spędzony w ulubionej kawiarni lub restauracji. Planowanie przyjemnych aktywności może działać jako silny antydepresant.

KD

fot.pexels

Źródło: enel.pl

Słowa kluczowe: blue monday, jak przetrwać, przygnębienie, zima, poniedziałek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.

Blue Monday - jak przeÅźyć najbardziej ponury dzień w roku
Blue Monday - jak przeżyć najbardziej ponury dzień w roku?

Dlaczego tak nazwano trzeci poniedziałek stycznia?

Polecamy
prezenty na 18.
Niezwykłe prezenty na 18. Zainspiruj się! Warszawa

Zobacz, co kupić osobie z okazji urodzin?

prezent na komunię
5 pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki Wrocław

Czas komunii zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim nasze głowy zaprzątają myśli związane z doborem odpowiedniego prezentu.

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.