Na rzeczy - Kobieta

Co po pedagogice? Wraca moda na guwernantki!

2012-06-25 12:24:53

Poszerza się oferta dostępnych kierunków studiów. Wyższa Szkoła Przymierza Rodzin proponuje od nowego roku akademickiego naukę na studiach podyplomowych przygotowujących do zawodu guwernantki/guwernera.

Na rynku pracy pojawiło się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów małych dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Coraz więcej rodzin dysponuje środkami finansowymi na kształcenie swoich pociech już w wieku niemowlęcym. Dlatego szukają nie tylko zwykłej niani opiekującej się dzieckiem pod ich nieobecność, ale zarazem osoby, która będzie potrafiła rozwijać dziecięce talenty, zauważy, czego dziecko chciałoby się nauczyć. Stąd zapotrzebowanie na znane z dawnych czasów guwernantki/guwernerów.

– "Rodzice szukają indywidualnego podejścia do rozwoju dziecka. Duże znaczenie ma wykształcenie i umiejętności, np. pierwsza pomoc." – mówi Monika Jakubiak, właścicielka agencji MJ Governess, która współpracuje z 40 rodzinami. – "Najczęściej pożądanym wykształceniem jest pedagogiczne (mile widziana pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) oraz psychologiczne. Uważam, że studia podyplomowe mają wpływ na zdobycie posady ponieważ są dodatkowym atutem świadczących o kompetencjach guwernantki." – tłumaczy Monika Jakubiak. Przyznaje, że pensja
oferowana domowym nauczycielom jest o wiele wyższa niż ta proponowana nianiom.

Do wykonywania zawodu guwernantki od nowego roku akademickiego będzie przygotowywać Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin.– "Nasza uczelnia stawia na edukacje dziecka już od pierwszych dni życia" – mówi Jarosław Jordan, kierownik studiów edukator domowy/guwerner w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie. –"Zaproponowaliśmy kierunek edukatora domowego, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo dziecka, ale także o jego rozwój. Absolwent tych studiów będzie potrafił uczyć najmłodsze dzieci, wyzwalać drzemiący w nich potencjał "– dodaje Jordan.

W programie studiów są takie zajęcia jak: literatura w wychowaniu dziecka, edukacja plastyczna i techniczna, edukacja muzyczna, metodyka nauczania dziecka języka obcego, współpraca z rodziną, podstawy racjonalnego żywienia, pedagogika Montessori czy nawet kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Studenci dowiedzą się także jak współpracować i pomóc rodzicom dziecka niepełnosprawnego.

Studia są trzysemestralne, obejmują 360 godzin dydaktycznych. Zajęcia będą prowadzone w systemie zaocznym. Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia doskonalących podyplomowych studiów „Edukator domowy (Guwerner).Opieka i nauczanie domowe”. Koszt studiów to 1,3 tys. zł za semestr.

Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, to według rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” jedna z najlepszych niepublicznych uczelni licencjackich w Polsce. Szkołę prowadzi organizacja pozarządowa - Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, która stawia sobie za cel pomoc rodzinie w wychowaniu w duchu chrześcijańskim dzieci i młodzieży.

ip

Słowa kluczowe: studia pedagogiczne guwernantki nauka w domu w polsce
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • czyli jest sens iść na studia pedagogiczne [0]
    janka
    2012-06-27 13:15:09
    Gdzie można znaleźć taką pracę po studiach?
Zobacz także
5 powodów, dla których warto czekać na jesień

Poznaj powody, dla których można lubić jesień i dowiedz się, w jaki sposób można produktywnie wykorzystać ten czas.

baleriny damskie
Jak rozciągnąć baleriny?

Chodzenie w zbyt ciasnych butach może być prawdziwą udręką, a nawet prowadzić do problemów zdrowotnych.

DIY w Polsce a pandemia
W trakcie pandemii wzrosła popularność DIY wśród Polaków

Kursy online i robótki ręczne okazały się remedium na presję i stres.

Polecamy
Jak przekonać dziecko do wyjścia z pokoju by Św. Mikołaj mógł zostawić prezenty?

Św. Mikołaj nie lubi być oglądanym w trakcie pracy, dlatego trzeba mu przygotować odpowiednie warunki!

Mikhail Varshavski, czyli najseksowniejszy lekarz na świecie [ZDJĘCIA]

Zobacz zdjęcia lekarza, który podbija serca wielu kobiet na całym świecie!

Polecamy
Ostatnio dodane
5 powodów, dla których warto czekać na jesień

Poznaj powody, dla których można lubić jesień i dowiedz się, w jaki sposób można produktywnie wykorzystać ten czas.

baleriny damskie
Jak rozciągnąć baleriny?

Chodzenie w zbyt ciasnych butach może być prawdziwą udręką, a nawet prowadzić do problemów zdrowotnych.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?