Niezbędnik - Kobieta

Co zabrać na wakacje?

Co spakować na wakacje?

2018-06-25 09:51:50

Wyjazd na wczasy wiąże się z zabraniem ze sobą wielu rzeczy, które będą nam potrzebne podczas odpoczynku. Wiele osób ma jednak problem z pakowaniem swojego bagażu. Miliony niepotrzebnych bibelotów często zagracają naszą walizkę, zabierając miejsce naprawdę istotnym gadżetom. Co zabrać na wakacje i co spakować na wyjazd, aby nasze wczasy były naprawdę udane?

Co zabrać na wakacje?

Lista na wakacje

Bardzo pomocną rzeczą, która na pewno będzie niezbędna jest lista na wakacje. Przede wyjazdem mamy zazwyczaj natłok różnego rodzaju rzeczy do załatwienia, o wielu sprawach możemy zapomnieć. Lista na wakacje nie tylko ułatwi nam pakowanie się, ale zmniejszy również szansę na pominięcie istotnych rzeczy. Odhaczanie z listy kolejnych zadań, które wykonaliśmy, zrobionych zakupów i innych spraw sprawi, że będziemy dużo spokojniej pakować swoją walizkę.

Co zabrać na wyjazd?

Zastanawiasz się, co zabrać na wczasy, by bagaż nie ważył tony i zawierał jedynie potrzebne rzeczy? Przede wszystkim nie zabieraj ze sobą gadżetów, do których nie jesteś przekonana. Wkładanie do walizki rzeczy z nadzieją "a może się przydadzą" nie jest dobrą opcją, dlatego tak istotna jest lista na wakacje. Po jej zrobieniu będziesz mieć duże ułatwienie w pakowaniu swojego bagażu. Przede wszystkim nie zapomnij o najbardziej istotnych rzeczach jak dokumenty, telefon, ładowarka, portfel i pieniądze. Ten zestaw to jest tzw. "must have" każdego wyjazdu. Oczywiście jeśli stosujesz na co dzień leki, musisz zapakować je do walizki w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że podczas wyjazdu ciężko będzie dostać się do lekarza specjalisty w przypadku, kiedy okaże się, że zapomniałaś o swoich niezbędnych lekach. Na wczasach przydadzą się także plastry, bandaż i woda utleniona, czyli tzw. mini apteczka.

Co spakować na wakacje? - Kosmetyczka

W zależności, czy będziesz lecieć samolotem i będziesz mieć możliwość posiadania jedynie bagażu podręcznego, dozwolone będzie przewiezienie odpowiedniej wielkości kosmetyków. W przypadku podróży innym środkiem transportu niż samolot, nie musisz ograniczać się do zabrania ze sobą np. mydła w płynie do 100 ml. Kosmetyki niezbędne na wyjazd to: żel antybakteryjny, mydło w płynie i szampon, mała pasta do zębów, antyperspirant, krem z filtrem UV oraz spray na owady. Niezbędny będzie również żel do demakijażu, jednak w podróży lepiej sprawdzą się chusteczki do demakijażu, które w prosty i szybki sposób usunął makijaż i zanieczyszczenia. Aby zmniejszyć zawartość kosmetyczki, warto wybierać kosmetyki w próbkach. Kremy odżywcze, balsamy i olejki dostępne są w wersji mini i tego typu wersje sprawdzą się zdecydowanie lepiej podczas wakacji. Pakując kosmetyczkę nie zapomnij również o szczoteczce do zębów, grzebieniu i środkach do higieny intymnej. Te ostatnie pomoga ci zmniejszyć ryzyko infekcji i zadbają o poczucie komfortu podczas wyjazdu.

 

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: wakacje, wczasy, wyjazd, pakowanie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!
Skuteczne sposoby na otwarcie słoika

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!

Polecamy
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Brak zdjęcia
Indeks glikemiczny

Tabela z wartością kaloryczną i indeksem glikemicznym, co jesz na co dzień.

Ostatnio dodane
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.