Spisane z życia - Kobieta

Czego możemy nauczyć się od kotów?

2019-01-18 12:21:15

Jak się okazuje, człowiek – najbardziej rozwinięte stworzenie na Ziemi, może się wiele nauczyć od zwierząt. W poniższym artykule pod lupę weźmiemy naszych miauczących przyjaciół i zobaczymy, które z ich zachowań są w stanie poprawić nam życie. Zobacz, czego możemy nauczyć się od kotów!

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!Koty towarzyszą ludzkości od wieków. W starożynym Egipcie te urocze zwierzaki były czczone jak bóstwa, mumifikowane wraz z ich właścicielami i składane z nimi w grobowcach. Ludzie zawsze doceniali je za zdolności łowieckie, dlatego pełno ich było na wsiach, gdzie polowały na myszy i szczury. Obecnie koty trzymane w domu nie mają już takich "obowiązków", ale pełnią dla nas dwie ważne funkcje. Pierwszą jest bycie dobrym towarzyszem. Drugą, bycie dobry nauczycielem. Które kocie zachowania warto naśladować, aby życie stalo się lepsze? Przekonajcie się sami!

Asertywność

Naucz się mówić "nie". Kiedy kot nie chce być głaskany, po prostu odchodzi. Nie daje się dotkąć tylko dlatego, że my tego chcemy. Zwierzak sam ustala, co z nim robią inni, jednocześnie nie pozwalając im na przekraczanie granic. Jeżeli nie potrafimy odmawiać, otoczenie może zacząć wykorzystywać naszą dobroć. Koledzy z firmy czy ze studiów będą dorzucać nam więcej pracy niż możemy wziąć, ponieważ będą pewni, że i tak się nie sprzeciwimy. W takiej sytuacji powiniśmy stanowczo powiedzieć "nie". Zyskamy szacunek w oczach współpracowników, pokazując, że umiemy "postawić na swoim".

Sen i dobra organizacja czasu

Sen jest ważny. Koty o tym wiedzą i nigdy nie odmawiają sobie dobrej drzemki. Niestety, my nie mamy takiej możliwości, by chodzić spać, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Możemy jednak tak zorganizować sobie czas, aby nie "zarywać nocek" i odpoczywać tyle, ile potrzebuje nasze ciało. W organizacji dnia może nam pomóc planer, dzięki któremu zyskamy nie tylko ład w życiu codzienym, ale także smaczny sen, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Tak jak koty często myją się przed snem i moszczą się w legowisku, my także możemy wyrobić sobie swoisty rytuał, który  pomoże nam zasnąć. Czy to kubek mleka, czy dobra książka, czy kojąca kąpiel – może to być wszystko, co pozwoli nam zrelaksować się przed pójściem spać.

Odwaga i ciekawość świata

Chciej poznawać świat, szukaj nowych możliwości – opłaca się! Kiedy kot widzi coś nieznanego, podchodzi bliżej, aby to zbadać. My także nie powinniśmy bać się ludzi – pochodźmy do nich, zagadujmy! Możemy poznać wiele intrygujących osobowości, może przyszłych przyjaciół bądź partnerów. Nie obawiajmy się "nowego", ponieważ ciekawość jest krokiem do rozwoju.

Higiena

Dbaj o siebie! To stwierdzenie wydaje się oczywiste, jednak kot pokazuje, jak ważne ono jest. Nasi mali przyjaciele spędzają dużo czasu, myjąc całe swoje futro od głowy do ogona, co pozwala im utrzymać lepsze zdrowie, samopoczucie, a dodatkowo "schludny" wygląd. My również nie powinniśmy żałować sobie dłuższego relaksu w wannie, zabiegów kosmetycznych w domu i specjalnych salonach. We współczesnym świecie, gdzie każdy gdzieś się spieszy, warto poświęcić chwilę na pielęgnację swojego wyglądu i poprawę sylwetki, np. chodząc na siłowię.

AK

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: zwierzęta, styl życia, higiena, odwaga, asertywność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

Polecamy
Koksiarz, czyli kto?
Koksiarz, czyli kto?

Nadmierne skupienie na sylwetce i obwodzie w talii to nie tylko kobieca przypadłość.

36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie

Wystarczy godzina, żebyście poznali się lepiej!

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.