Spisane z życia - Kobieta

"Ręka awodako", czyli efekt błędnego krojenia owoców

2019-02-07 13:17:14

Zjawisko tzw. "ręki awokado" zalewa w ostanich latach Internet. Problem ten dotyka wielu osób. Sama nazwa została zapoczątkowana przez Meryl Streep, która pochwaliła się w sieci efektem błędnego krojenia tytułowego owocu. Zobacz, czym dokładnie jest "ręka awodako"!

Zobacz, czym jest

Czym jest "ręka awokado"?

"Ręka awokado" to zdrowotny problem, który pojawia się, gdy nieumiejętnie kroimy awokado. Dokładniej sprawa dotyczy błędnego usuwania pestki ze środka. Zazwyczaj próbujemy ją wyciąć, trzymając jednocześnie owoc w drugiej dłoni. W tym przypadku bardzo łatwo o skaleczenie, które nazywane jest właśnie "ręką awokado". Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko - może stworzyć rozległą ranę do zaszycia w szpitalu.

Jak to się zaczęło?

Uważa się Meryl Streep za osobę, która zapoczątkowała to zjawisko. Aktorka w 2012 roku jako pierwsza zamieściła w Internecie zdjęcie pokazujące skaleczoną rękę po procesie krojenia awokado. Dziś możemy znaleźć wiele postów w Internecie pokazujących, jak powszechne jest to zjawisko. W serwisie Instagram pojawiły się nawet specjalne hasztagi (np. #avocadoinjury, #avocado-hand), pod którymi możemy zobaczyć, jak wygląda "ręka awocado".

Ostrzeżenia lekarzy

Zjawisko stało się już tak powszechne, że nawet sami lekarze zaczęli ostrzegać przed "ręką awokado", która dotyka wielu wielbicieli tego owocu. Według nich tygodniowo w szpitalach pojawia się dużo pacjentów skaleczonych podczas błędnego wydrążania pestki z awodako. Aby tego uniknąć, najlepiej położyć owoc na płaskiej powierzchni, a następnie wziąć się za usuwanie środka, np. nożem lub papierowym ręcznikiem.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: Onet.pl

Słowa kluczowe: krojenie owoców, Meryl Streep, skaleczenie, pestka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

Polecamy
Kac nie musi boleć
Kac nie musi boleć

Kto z nas choć raz nie stanął twarzą w twarz z syndromem dnia następnego? Ból głowy, włosów i paznokci, nudności a w ekstremalnych przypadkach bliskie spotkania z miską.

Kobieta i wojsko, czyli o studiach w mundurze
Kobieta i wojsko, czyli o studiach w mundurze

Rozmawialiśmy z Julią, studentką Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.