Okazje - Kobieta

Ekologiczny prezent na Dzień Matki

2022-05-24 14:07:03

26 maja to jedna z nielicznych odgórnych okazji do podziękowania naszym mamom za ich ciężką pracę. Chcąc docenić całowanie zdartego kolana i przygotowywanie najlepszych słoików, możemy zrobić dla niej coś wyjątkowego. Nie wpadajmy przy tym w szał zakupów, a postawmy na świadomy wybór. Ekologiczny prezent na dzień matki ucieszy zarówno ją, jak i naszą planetę.

Dzień matki nie musi być kolejnym świętem konsumpcjonizmu

Kalendarz jest wypełniony okazjami do świętowania, a najlepiej poprzez zakupy. Kampanie marketingowe nie pozwalają nam spać spokojnie. W końcu zawsze znajdzie się dobra okazja, żeby wydać pieniądze. Z tego powodu celebrowanie robi się coraz bardziej kosztowne. Oprócz wspólnie spędzonego czasu liczy się także to, co zaoferujemy. Proces ma jedną korzyść - sprzedaż, natomiast jego wady odczuwa każdy poza handlowcem.

Częste obdarowywanie się upominkami sprawia, że niełatwo wymyślić dobry prezent dla niektórych. Wydaje się, że mają już wszystko. Ciągłe prezenty powodują, że gromadzą się nam niepotrzebne rzeczy, które chowamy po szafkach, a po latach po prostu wyrzucamy. Kolejną kwestią jest to, że jeśli ktoś da nam coś wyjątkowego i kosztownego, to trudno będzie mu się odwdzięczyć bez uszczerbku na budżecie. Wprowadza nas to w spory dyskomfort, a dodatkowo jest nieekonomiczne i nieekologiczne. Co zatem warto zrobić z okazji dnia matki?

Czas cenniejszy od pieniędzy

Zdrowie psychiczne jest zależne od naszych relacji z bliskimi. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o utrzymywania kontaktu, który opierałby się na spotkaniach. Z okazji dnia mamy, warto odciągnąć ją od codziennych obowiązków domowych i zabrać do kina, na obiad, zajęcia taneczne czy na długi spacer. Jeśli wspominała Wam, że zawsze chciała nauczyć się śpiewać, pójdźcie razem na jednorazowe lekcje wokalne. Są to aktywności, na które najprawdopodobniej do tej pory nie miała po prostu czasu. Czegokolwiek byście nie wybrali ważne, że spędzicie ten czas z nią. W końcu dzień mamy to nie są urodziny, a okazja do celebrowania wspólnej więzi, jaką tworzycie ze sobą.

Niektóre wyjścia mogą okazać się bardziej kosztowne od torby z nadrukiem: "najlepsza mama", a mimo tego warto w nie zainwestować. Być może odkryjecie, że macie wspólne zainteresowania, o których wcześniej nie rozmawialiście? Interesujące oferty na wspólne wyjścia znajdziecie w atrakcyjnych cenach na: kupony rabatowe Wyjątkowy Prezent. Dzięki nim wasze kolejne spotkania nie będą opierały się na trzeciej próbie odmówienia dokładki, a robieniu czegoś, co sprawi Wam radość i da poczucie satysfakcji.

Ekologiczny prezent na dzień matki

Jeśli troska o środowisko naturalne i dobro naszej planety jest ważne zarówno dla Ciebie, jak i dla twojej mamy, warto wybrać dla niej ekologiczny prezent. Rynek oferuje szeroki wachlarz tego typu produktów, dostosowany do potrzeb większości z nas. Warto jednak zwrócić uwagę, w jaki sposób producenci definiują ekologiczność danego produktu.

Ekologiczne prezenty na dzień matki to produkty, które zazwyczaj:

  • mają opakowania wytworzone z przetworzonych materiałów (recykling);
  • do ich produkcji użyto naturalnych surowców, bez uszczerbku na środowisku naturalnym;
  • producent rekompensuje straty ekologiczne spowodowane swoim działaniem - finansowo lub poprzez różnorodne kampanie (np. sadzenie drzew);
  • produkty i opakowania są biodegradowalne;
  • transport nie zanieczyszcza środowiska.

Jeśli któryś z tych czynników jest dla was szczególnie ważny, sprawdźcie czy producent zamieścił informację na etykiecie lub na swojej stronie internetowej. Możecie również przejrzeć listy produktów ekologicznych. Najczęściej tworzy się je dla żywności i kosmetyków, choć jeśli nie znamy preferencji obdarowanej osoby, nie warto ryzykować z tak spersonalizowanym prezentem. W przypadku dnia mamy będzie nam łatwiej, o ile jesteśmy pewni jej gustu i pamiętamy o ewentualnych alergiach. Gdy nie mamy pewności, postawmy na oryginalne rękodzieło, wspomagając utalentowanego artystę, lub zabierzmy ją na niezapomniany wieczór karaoke.

KK

fot. George Dolgikh @ Giftpundits.com z Pexels

Słowa kluczowe: ekologiczne prezenty, prezenty na dzień matki, dzień mamy prezenty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Oszczędzanie w dobie inflacji - jak kupować, żeby nie wydać za dużo?

Sprawdź 3 sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz podczas robienia zakupów.

Ekologiczny prezent na Dzień Matki

Sprawdź, co warto przygotować dla mamy z okazji jej święta.

wakacje nad morzem
Zimowy wyjazd nad morze - najpiekniejsze widoki, których nie możesz przegapić [FOTO]

Sprawdź, jakie plaże, miasta i parki warto zobaczyć podczas zimowego pobytu na Kaszubach.

Polecamy
Pomysły na tanią, a zarazem szampańską zabawę.
Jak spędzić sylwestra bez wydawania fortuny?

Pomysły na tanią, a zarazem szampańską zabawę.

wyjątkowe prezenty świąteczne
Zamiast biegać po galeriach... 3 wyjątkowe prezenty, których NIE KUPISZ w żadnym sklepie

Szukacie pomysłów na trafione upominki dla bliskich? Tu znajdziecie coś wyjątkowego!

Ostatnio dodane
Oszczędzanie w dobie inflacji - jak kupować, żeby nie wydać za dużo?

Sprawdź 3 sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz podczas robienia zakupów.

Ekologiczny prezent na Dzień Matki

Sprawdź, co warto przygotować dla mamy z okazji jej święta.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?