Okazje - Kobieta

Gdzie wyjechać na krótki urlop zimowy?

2024-01-12 10:17:43

Zima to nie tylko okres mrozów. Dlaczego nie wykorzystać tego sezonu na krótki, ale ciekawy urlop? Zobacz, gdzie warto polecieć zimą.

Zobacz też: Jak zadbać o odporność w chłodniejsze dni?

Gdzie wyjechać na krótki urlop zimowy?Ciepłe kraje

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem mrozu, a zima dla Ciebie to przede wszystkim okres świąteczny, rozważ wyjazd do ciepłych klimatów. Wyspy Kanaryjskie, Madera czy nawet Maroko oferują zimą przyjemne temperatury, a jednocześnie zapewnią stworzenie dobrych wspomnień i zobaczenie pięknych krajobrazów.

Narty

Dla entuzjastów sportów zimowych Alpy to raj na ziemi. Austriackie, francuskie czy szwajcarskie stoki zapewnią świetną zabawę i prawdziwy górski klimat. Minusem takiej wycieczki mogą być tłumy turystów w popularnych miejscach.

Przeczytaj również: Jak uratować cerę po zimie? Krok po kroku.

Zorze polarne

Jeśli zawsze marzyłeś o zobaczeniu zorzy polarnej, zimowa podróż na północ, na przykład do Norwegii czy Islandii, może spełnić Twoje marzenia. To prawdziwa magiczna kraina. Warto jednak pamiętać, że temperatury mogą być tam znacznie niższe niż w Polsce.

Termy

Nie ma nic piękniejszego, jak wygrzewanie się w gorącej wodzie, podczas gdy na horyzoncie widać krajobraz zasypany śniegiem. Urlop na termach może okazać się świetnym doświadczeniem. Na pewno pozwoli na głęboki relaks i ucieczkę od codzienności.

Weekendowy city break

Zima to magiczny czas, kiedy świat wygląda jak kraina z bajki. Czy warto od niej uciekać? Świetnym sposobem na spędzenie krótkiego zimowego urlopu lub wolnego weekendu jest zorganizowanie tzw. city break. To zwiedzenie większego miasta lub stolicy w innym kraju. Taki niepozorny wyjazd może okazać się naprawdę ciekawym doświadczeniem.

KD

fot. pexels

Źródło: r.pl