Uroda - Kobieta

Jak długo schnie lakier hybrydowy?

2020-04-24 09:25:20

Trwałość lakierów hybrydowych to żadna magia, chociaż efekty manicure w ich wykonaniu są iście magiczne. Jest ona wynikiem zastosowania nowoczesnej metody utwardzania. Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia. Lakier hybrydowy nie wyschnie samodzielnie, ale przecież nie tęsknimy za tymi kilkunastoma minutami oczekiwania, które towarzyszyły malowaniu ich poprzednikami!

 lakier hybrydowyCzy lakier hybrydowy wysycha?

Lakier hybrydowy nie wyschnie bez udziału promieni wyemitowanych przez profesjonalną lampę. Wiele użytkowniczek tej formy manicure bardzo sobie ceni właściwość kontrolowanego utwardzania lakieru. Rozumiemy to doskonale! Która z nas lubiła machać dłońmi jak mały wiatraczek i dmuchać na paznokcie z nadzieją, że lakier wreszcie wysechł? Nawet napisanie SMS-a sprawiało nam w tym czasie trudność. A i tak, na końcu wielokrotnie czekała nas niemiła niespodzianka, ponieważ lakier nie był do końca suchy, a my pozostawiałyśmy na nim zauważalny ślad „testowy”. I cała zabawa zaczynała się od nowa...

Lakiery hybrydowe do paznokci są na szczęście inne. Mimo wszystko, jeśli zbagatelizujemy zalecenia producenta, możemy napotkać kilka komplikacji. Jakich? Wiele kobiet uskarża się na takie problemy, takie jak łuszczący się lakier hybrydowy lub bąbelki pojawiające się na jego powierzchni. Inne zauważyły, że po wyjęciu paznokci spod lampy, znajdująca się na nich warstwa jest wciąż miękka i plastyczna! Czasem pochopnie obwiniamy produkty lub samą lampę. Jednak kluczem do sukcesu jest odpowiednia technika! Na przykładzie produktów ze sklepu Cosmetics Zone wskażemy, ile powinien trwać optymalny czas naświetlania w zależności od technologii zastosowanej w lampie, rodzaju wykończenia, a nawet koloru lakieru. Nie zaliczymy kolejnej wpadki,  a nasz manicure będzie idealny.

Moc lampy

Długość utwardzania hybrydy w dużej mierze zależy od tego, jaką nasza lampa ma moc i w jakiej technologii została wykonana. Zarówno w przypadku lampy LED, jak i UV zaopatrzmy się w moc minimum 36W. Wtedy będziemy miały jeden problem z głowy i z paznokcia, ponieważ ryzyko niedoświetlenia hybrydy będzie zmniejszone. Lakiery hybrydowe od Cosmetics Zone będą schły w czasie:

- ok. 2 minut w przypadku UV (od 36W)

- ok. 30 sekund w przypadku LED 36W lub 60 sekund, w przypadku LED poniżej 36W

Jeśli aplikacja była staranna, czas naświetlania odpowiedni, a mimo wszystko hybryda nie wyschła, może to oznaczać, że moc żarówek UV się osłabia i powoli kończą one swój żywot.

Kolor lakieru

Choć może się to wydawać zaskakujące, to niektóre z nich wymagają innego czasu naświetlania. Biel i czerń wyróżniają się mocniejszą pigmentacją i schną dłużej. Jeśli zdecydujemy się na jedną z tych opcji, pamiętajmy, że czas naświetlania będzie trwał:
- ok. 3 minut w przypadku UV (ponad 36W)
- ok. 60 sekund w przypadku LED (ponad 36W)
Jeśli jednak nie naniesiemy precyzyjnych i cienkich warstw, nawet tak dokładnie określony czas może się okazać niewystarczający.

Baza i top

Wiemy już, jaki czas utwardzania mają lakiery do paznokci hybrydowe kolorowe. A co z bazą i topem? To podstawa i kropka nad „i” hybrydy, więc odpowiedni czas naświetlania jest ma ogromne znaczenie! Są to:

- 2-3 minuty w przypadku UV

- 30-60 sekund w przypadku LED

Jeśli posiadamy bazę budującą, którą pozwala na delikatne przedłużanie paznokci, ale może być także używana jako podkład pod lakiery hybrydowe, jej czas naświetlania w lampie LED będzie dłuższy i wyniesie ok. 90 sekund.
W przypadku topu czas na wyschnięcie, podczas którego trzymamy dłoń w lampie, jest analogiczna do zwykłego koloru hybrydy.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: cechy lakieru hybrydowego, co to jest lakier hybrydowy, nakładanie lakieru hybrydowego
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Depilacja laserowa, depilacja woskiem w domu
Depilacja w domu czy salonie kosmetycznym?

Poznaj wady i zalety tego zabiegu oraz sprawdź, jaki rodzaj będzie najlepszy dla Twojej skóry!

plaÅźa
Czy mogę wyjść na plażę? O tym, jak dobrze czuć się w swoim ciele

Pokochaj swoje ciało i poczuj się komfortowo nie tylko podczas urlopu.

zabieg na skÃłrę
Czy wykonywanie zabiegów estetycznych latem jest bezpieczne?

Jak promieniowanie UV wpływa na naszą skórę ?

Polecamy
Zabiegi iniekcyjne
Zabiegi iniekcyjne w medycynie estetycznej

Uznawane za bardzo bezpieczne i efektywne, zabiegi iniekcyjne dają możliwość natychmiastowej poprawy wyglądu twarzy.

Szczoteczka do twarzy
Jaką szczoteczkę do twarzy wybrać?

Na rynku dostępne są szczoteczki soniczne, silikonowe i elektryczne. Sprawdźcie, jaką wybrać!

Ostatnio dodane
Depilacja laserowa, depilacja woskiem w domu
Depilacja w domu czy salonie kosmetycznym?

Poznaj wady i zalety tego zabiegu oraz sprawdź, jaki rodzaj będzie najlepszy dla Twojej skóry!

plaÅźa
Czy mogę wyjść na plażę? O tym, jak dobrze czuć się w swoim ciele

Pokochaj swoje ciało i poczuj się komfortowo nie tylko podczas urlopu.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?