Spisane z życia - Kobieta

Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

2024-01-29 13:53:12

Kiedy za oknem próżno szukać jeszcze wiosny, każdy poranek bywa wyzwaniem. A jednak pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne. Jak polubić i dobrze wykorzystać ten okres? Sprawdźcie!

Fresh ‘n Rebel Bold X Okres świąteczny za nami, a wiosna dopiero przed nami. Czas na przygotowanie się między jednym i drugim jest bardzo ważny. To najlepszy moment, aby zaplanować cele na dany rok i powoli zacząć realizować swoje postanowienia. Oto 5 rzeczy, o których warto w tym czasie pomyśleć.

Lepsze samopoczucie rano

W zimowe poranki o wiele trudniej rano zmobilizować się do działania. A zatem to najlepszy moment, aby wdrożyć nawyki, które sprawdzą się przez cały rok. Dobrym przykładem jest poranna medytacja. Wystarczy pięć minut, aby wyciszyć myśli i ustawić dobry ton na cały dzień. Warto skupić się na oddechu i pozwolić myślom przepływać. Mała praktyka, a wielka zmiana… na stałe!

Rozwijanie pasji i działania prospołeczne

Kiedy za oknem wciąż jest szaro i ponuro, a zmrok zapada jeszcze przed wyjściem z pracy, warto skupić się na swoich pasjach. To dobry moment, aby zacząć naukę nowego języka, zainteresować się sztuką czy też poświęcić czas na rozwijanie swoich umiejętności np. podjęcie kursów doszkalających. Warto też pomyśleć o tym, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i znaleźć sposób na wykorzystanie swoich zainteresowań w celach zarobkowych lub społecznych. A może zaangażować się, choćby raz w tygodniu, w wolontariat? Gdy przyjdzie wiosna i lato, każdy znajdzie moc zajęć – teraz warto sprawdzić się w czymś, czego wcześniej nie próbowaliśmy.

Zdrowie i kondycja fizyczna

Kolejnym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę w okresie przejściowym są nasze zdrowie i kondycja fizyczna. Kiedy jak nie teraz wybrać się na badania profilaktyczne lub długo przekładaną wizytę u specjalisty? Zimowe wieczory są idealne na treningi w domu lub w siłowni. Nie próbujmy sobie od razu stawiać wysokiej poprzeczki. Na początek wystarczy dziesięć minut ćwiczeń w domowym zaciszu. Wystarczy poszukać inspiracji do krótkich treningów w internecie oraz włączyć ulubioną muzykę na przenośnym głośniku Bluetooth np. Fresh ‘n Rebel Bold X – z nim można ćwiczyć wszędzie!

Planowanie finansów na cały rok

Okres przejściowy jest też doskonałym czasem na przeanalizowanie swoich wydatków i ustalenie budżetu na cały rok. Warto pomyśleć o oszczędzaniu na przyszłe cele lub na nieprzewidziane wydatki. Można też zacząć inwestować swoje oszczędności w ciekawe projekty lub edukację finansową, aby lepiej zarządzać swoimi finansami. Budżet rodzinny i prowadzenie Excela, w którym na bieżąco spisuje się wydatki brzmi jak czarna magia? To najlepszy moment, aby spróbować.

Aranżacja mieszkania na nowo

Przed nami jeszcze kilka tygodni do wiosny. W tym czasie warto skupić się na organizacji swojego życia i pracy. Może to być dobry moment na porządki w biurze lub zorganizowanie swojego miejsca pracy w domu. Nie zawsze oznacza to gruntowny remont – czasem wystarczy zaplanować wiosenne zmiany wystroju. Warto się do nich przygotować, dać sobie czas na znalezienie inspiracji i poznanie nowych trendów. Wiosną, gdy pogoda zrobi się ładna, żal będzie tracić weekendu w domu, a teraz wprost przeciwnie!

Okres przejściowy może być dla wielu z nas trudny, ale jest to też doskonały czas na rozwój i organizację swojego życia. Warto wykorzystać go w pełni, aby poczuć się lepiej oraz przygotować się na przyszłość. Miesiące poświęcone na planowanie, osiąganie swoich celów i spełnianie marzeń nigdy nie są stracone. Nie traćmy czasu, ponieważ to on jest najcenniejszym zasobem, którego nie można odzyskać.

ip

fot. materiały Fresh 'n Rebel

Słowa kluczowe: Fresh 'n Rebel Bold X, poradnik, samopoczucie, kondycja, zdrowie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.

Blue Monday - jak przeÅźyć najbardziej ponury dzień w roku
Blue Monday - jak przeżyć najbardziej ponury dzień w roku?

Dlaczego tak nazwano trzeci poniedziałek stycznia?

Polecamy
prezent na komunię
5 pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki Wrocław

Czas komunii zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim nasze głowy zaprzątają myśli związane z doborem odpowiedniego prezentu.

Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.