Spisane z życia - Kobieta

Masturdating - nowa moda na randkę z samym sobą

2020-02-23 22:09:33

Walentynki już za nami. Czekoladowe serduszka pozjadane, a my możemy spokojnie wrócić do naszych codziennych obowiązków. Pozostając jednak w klimacie miłości (i ku wsparciu singlom), zaczęliśmy zastanawiać się czy samotność jest rzeczywiście taka zła jak nam się wydaje.  Czy naprawdę pozostało nam tylko zajadanie się waniliowymi lodami przed telewizorem? I wtedy nagle pojawiło się światełko w tunelu, nowa moda na randkowanie z samym sobą – tzw. masturdating.

samotna randka, masturdatingCo robić z przesileniem wiosennym?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a zimie powoli, ale zdecydowanie mówimy – NIE. Wszyscy jesteśmy zmęczeni pluchą, nostalgią i brakiem słońca, a jedyne czego nam trzeba to… mały urlopik. Prawda? Chyba wszyscy znamy odpowiedź na to pytanie. Oczywiście, że prawda. Odpoczynku nigdy za wiele! Ale prawda jest też taka, że czasu na tego typu ekscesy zawsze brakuje. Takie życie. Przesilenie wiosenne to niestety ogólnie znane i niekoniecznie lubiane zjawisko. Czy istnieje na to jakaś rada? Otóż, moi drodzy, okazało się, że tak…

Czym jest masturdating?

Ostatnimi czasy coraz częściej można się spotkać z określeniem masturdatingu. Jesteśmy świadomi, że nazwa brzmi co najmniej dwuznacznie i niepokojąco, ale spokojnie. Nic z tych rzeczy. Masturdating to nic innego jak randka z samym sobą. No bo kiedy mamy o siebie zadbać jak nie teraz? Jesteśmy przepełnieni obrazem świata, który wykreował ktoś zupełnie obcy i nieustannie staramy się spełniać oczekiwania, które przed nami postawił. A gdzie miejsce na NAS, na naszą autentyczność, na to co MY chcemy robić i jak chcemy spędzać czas? Gdzie miejsce na nasze marzenia, plany, pasje? A może nawet ich nie znamy, bo nie mamy czasu na to, by zastanowić się czego tak naprawdę oczekujemy od naszego życia. Balansujemy gdzieś pomiędzy nudną pracą a codziennymi sprawami i nie mamy chwili na to, by poznać samych siebie. Musi w końcu nadejść nasza era.

Na czym polega masturdating?

Pomysłów na zorganizowanie masturdatingu jest mnóstwo. Zaczynając od spaceru z ulubioną muzyką na słuchawkach, przez kino i muzeum, aż po zajadanie się z najsmaczniejszym ciastem w kawiarni. Możecie robić cokolwiek sobie zamarzycie. Randki nie są zarezerwowane tylko dla par. To już nie te czasy. Chodzi jedynie o to, żeby pobyć trochę samemu ze sobą. Żeby robić rzeczy na które mamy ochotę. Nie trzeba z tym czekać aż do wpadnięcia w obłęd związku. Może właśnie okaże się, że to masturdating pokaże wam czy w ogóle pragniecie być w związku.

Nowy trend

Nowy randkowy trend powoli zyskuje na popularności. I amen. Coraz częściej możemy spotkać się z małymi knajpkami, które są przygotowane na to, że przez ich drzwi przechodzą ludzie bez żadnego towarzystwa. Piją kawę, czytają książki, rozwiązują wykreślanki. Robią co chcą. Sami. Najważniejsze jest to, żeby zmienić przekonanie, że fajne rzeczy można robić tylko w towarzystwie. To klucz do złotego środka.

Wada to tylko punkt widzenia

Wiadomo, wszystko ma swoje wady. Ale wszystko zależy od podejścia. Boicie się oceniających spojrzeń innych ludzi? To duży błąd. Nie ma nic bardziej naturalnego niż spędzenie czasu w taki sposób, jaki chcemy. Jak długo jeszcze mamy żyć tak jak mówią nam inni? Świat jest za duży na to, by wszyscy byli w nim tacy sami. Uwierzcie, że tego typu spędzanie wieczorów daje naprawdę porządnego powera. Wpędźmy sami siebie w wir dwudziestego pierwszego wieku i przepędźmy przez to jak błyskawica. A jeśli brakuje wam uczucia motylków w brzuchu, to bez wątpienia spełnianie marzeń jest godnym tego zastępcą.

Gabriela Biega

fot. pixabay.com/HuyNgan

Źródła:

https://www.kobieta.pl/artykul/masturdating-co-to-jest-i-na-czym-polega-190416035651

https://natemat.pl/146079,masturdating-samotnosc-ktora-czyni-z-ludzmi-cuda

https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/masturdating-odczarujmy-przekonanie-ze-fajne-rzeczy-mozemy-robic-tylko-z-partnerem/n66n0s9

Słowa kluczowe: dla singla, trend, czym jest, o co chodzi, jak się dowartościować
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.

Blue Monday - jak przeÅźyć najbardziej ponury dzień w roku
Blue Monday - jak przeżyć najbardziej ponury dzień w roku?

Dlaczego tak nazwano trzeci poniedziałek stycznia?

Polecamy
Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Allegro Smart! Student
Jakie zmiany zachodzą w życiu człowieka po zaczęciu studiów?

Jak się zmienia życie człowieka, kiedy zaczyna studia?

Polecamy
Ostatnio dodane
Fresh ‘n Rebel Bold X
Jak "przetrwać" do wiosny? 5 sposobów jak produktywnie wykorzystać ten czas

Pierwsze miesiące roku mają swoje plusy i nie trzeba ich traktować jak zło konieczne.