Spisane z życia - Kobieta

Jak przeżyć rozstanie?

Jak żyć po rozstaniu?

2018-07-18 10:35:22

Zdrowa, partnerska relacja to coś, o czym marzy chyba każdy. Nie zawsze jednak związek trwa do końca życia i wiąże się z zaufaniem, miłością oraz chęcią bycia razem na zawsze. Zdarzają się sytuacje, kiedy każda ze stron ma inne priorytety, a uczucie wygasa. Rozstanie często jest najlepszym sposobem na to, aby rozpocząć nowe życie. Jak przeżyć rozstanie, aby w końcu znaleźć szczęście?

kobieta siedząca tyłem na tle zachodu słońca

Nie żyj wspomnieniami

Każde rozstanie niesie ze sobą ogromny stres, ból oraz roczarowanie. Błędnym kołem jest życie przeszłością oraz wspomnieniami, które potrafią być naprawde bolesne. Życie tym, co było nie przyniesie nam pozytywnego rozwiązania oraz motywacji do działania. Tkwienie w jednym miejscu tylko pogorszy sprawę, a rozpamiętywanie przeszłości oraz byłego związku pogłębi nasz ból.

Nie śledź eks

Sporo osób po rozstaniu nie potrafi pogodzić się z odejściem partnera. Bardzo często zdarza się, że jedna ze stron śledzi eks, ingerując w jego życie, robiąc różnego rodzaju głupstwa. Śledzenie byłego jest nie tylko niedopuszczalne, ale przede wszystkim powoduje, że nasze samopoczucie oraz samoocena zdecydowanie się obniżają. Obserwowanie, komentowanie oraz życie życiem innych ludzi potrafi nieść ze sobą niepokojące skutki, które mogą znacząco wpłynąć na stan naszej psychiki. Śledzenie eks nie tylko nie pomoże nam w obecnej sytuacji, ale pogłębi niechęć byłego partnera do nas oraz wywoła falę oburzenia ze strony osób, które naprawdę chcą dla nas jak najlepiej.

Zacznij na nowo

Każda sytuacja ma swoją przyczynę. Jeśli wasz związek się zakończył, to na pewno były podstawy ku temu, aby relacja się dalej nie rozwijała. Nie traktuj tego jak porażki, ale życiową lekcję, która przyniesie ci same korzyści, doświadczenie oraz siłę. Nowy start na pewno zaobfituje w owocne znajomości oraz chęć zmian, a zmiany są najlepszą rzeczą, która w tym momencie może ci się przydarzyć. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak przeżyć rozstanie, przede wszystkim pogódź się z tym, że to co było już nie powróci. Myślenie w przyszłość pozwoli ci na szybsze ułożenie sobie życia i zaakceptowanie zmian, które są nieuniknione.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: zerwanie, związek, rozstanie, miłość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

Polecamy
Jak się zmotywować? Walczyć dla siebie!
Jak się zmotywować? Walczyć dla siebie!

Poznajcie Kamilę - dziewczynę, która podczas niespełna rocznej diety schudła ponad 50 kg i nadal walczy.

Papużki nierozłączki
Papużki nierozłączki

Nierozłączki to gatunek szczególnie popularny wśród młodych dziewcząt, lecz nie tylko. Oto jego systematyka..

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.