Spisane z życia - Kobieta

Jakie prezenty najbardziej cieszą pracowników?

2020-04-30 13:24:31
Podwyżka czy premia za dobrze wykonywaną pracę to tylko jedna z możliwości doceniania pracowników. Ponieważ rynek pracy mamy dziś taki, że warto motywować tych najlepszych. Jak robić to dobrze?
Biżuteria i zegarki - nagroda dla pracownika

Pensja jest najważniejsza 

Nie ma sensu myśleć o jednorazowych prezentach, jeśli nasz pracownik nie ma dobrej pensji. Jeśli nie dostał podwyżki od kilku lat, pewnie nie zainteresuje go ani karnet na basen, ani żaden inny prezent. Warto więc, zanim zaczniemy zastanawiać się nad prezentami, przeliczyć czy pensje naszych najlepszych pracowników na pewno są dla nich satysfakcjonujące. Pamiętajmy również o inflacji, która sprawia, że to, co jeszcze niedawno było bardzo dobrą wypłatą, dziś w większości przypadków jest tylko dla pracowników zadowalające.

Biżuteria i zegarki - to zawsze cieszy

Doskonałym pomysłem nie tylko z okazji świąt, ale także miłym prezentem dawanym przy okazji motywującej rozmowy z pracownikiem jest zegarek czy biżuteria. Jeśli mamy możliwość, by docenić damską część kadry, postawmy na modny zegarek damski, który z łatwością znajdziemy w sklepie internetowym otozegarki.pl: https://www.otozegarki.pl/zegarki-rodzaj/damskie. Dla kobiet posiadanie kolejnego zegarka na pewno nie stanowi problemu, a taki prezent to coś, co na pewno większość z pań zapamięta. Alternatywnie można postawić na biżuterię, ale z tym może być nieco większy problem, bo rozpoznanie gustu kobiet nie będzie łatwe. W biżuterii stawiajmy więc raczej na łańcuszki niż bardzo okazałe naszyjniki. Unikajmy pierścionków i broszek, jeśli nie mamy pewności co do stylu danej kobiety, wybierzmy raczej zegarek - tu mamy znacznie większe pole do manewru. Panom również na pewno spodoba się prezent w postaci zegarka, aczkolwiek na ten typ podarunku będzie trzeba przeznaczyć nieco więcej niż w przypadku pań. 

Bon, karnet, karta prezentowa

Świetnym pomysłem dla najlepszych pracowników są różnego rodzaju karty prezentowe czy karnety na zajęcia sportowe. Te pierwsze mają tę przewagę, że można je przeznaczyć nie tylko na własne potrzeby. Przecież nasi pracownicy mają dzieci, które chętnie obdarują, zamiast przeznaczać środki z karty na własne potrzeby. Jeśli nie mamy pomysłu na kartę do konkretnego sklepu czy sieci, postawmy na jakiś popularny marketplace. Dobrze będzie, jeśli nie będzie to sklep z kategorii najtańsze.

Każdorazowo docenianie pracowników powinno odbywać się w trakcie rozmowy, w której dokładnie przedstawimy co nam się podoba w pracy danej osoby, jakie mamy plany wobec niej na przyszłość i jak widzimy rozwój współpracy. Motywacja pozapłacowa w postaci prezentów jak zegarki itp. Może odbywać się w większym gronie, ale nie musi. Rozmowa jeden na jeden wydaje się w tym przypadku nieco bardziej odpowiednia. To pracownik sam zdecyduje czy pochwalić się kolegom, czy niekoniecznie.

Artykuł Partnera

fot. AdobeStock/Uzhursky

Słowa kluczowe: bonusy, wynagrodzenie, co kupić, jak donenić, co wypada
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
samotna randka
Masturdating - nowa moda na randkę z samym sobą

Czy randki są zarezerwowane tylko dla par?

Panaroma ParyÅźa z WieÅźą Eiffla w tle
Budżetowy Paryż na weekend - jak zwiedzić dużo i tanio?

Co można zobaczyć w Paryżu w dwa dni, nie wydając fortuny?

Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?