Seks - Kobieta

Komputery cyklu, czyli nowoczesna metoda antykoncepcji

2018-09-10 12:39:31

Metod antykoncepcji jest wiele, a do najpopularniejszych należą prezerwatywy oraz tabletki antykoncepcyjne. Rozwój technologii sprawił, że i w tym temacie pojawiło się nowe rozwiązanie. Są nim komputery cyklu. Zobacz, jak działają i jaka jest ich skuteczność!

Zobacz jak działają komputery cyklu i jaka jest ich skuteczność.

Komputery cyklu - skuteczność

Skuteczność metod antykoncepcyjnych mierzy się według wskaźnika Pearl'a. Im jest on mniejszy, tym dana metoda jest bardziej skuteczna. Najmniejsze prawdopodobieństwo zajścia w niechcianą ciąże wykazują tabletki antykoncepcyjne, których wskaźnik wynosi od 0,2 do 0,5 dla tabletek jednofazowych oraz 0,2-1,4 dla tabletek sekwencyjnych. Dla porównania prezerwatywy mają skuteczność wahającą się od 3 do 7. Oznacza to, że na 100 kobiet właśnie tyle z nich zaszło w ciąże. Jeśli chodzi o wskaźnik Pearl'a dla komputerów cyklu, to wynosi on 0,64, czyli tyle co tabletki antykoncepcyjnej. Wynik ten uzyskano podczas badania 510 kobiet w Polsce, które korzystały z urządzenia przez 13 miesięcy. Podobny wynik uzyskano podczas badań przeprowadzonych w Niemczech. Co więcej, komputery cyklu posiadają pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Jak działają komutery cyklu?

Komputery cyklu wykorzystują dane dotyczące temperatury ciała kobiety, na podstawie której wyznaczają dni płodne i niepłodne. Jest to możliwe dzięki wbudowanej pamięci z bazą danych z ponad milionem cykli o różnym przebiegu. Należy pamiętać, że urządzenie to potrzebuje około 2-3 cykli, aby dostosować się do twojego organizmu.

Kiedy już twój cykl zostanie zapisany w pamięci urządzenia, będzie ono informowało cię o tym, w której jego fazie aktualnie się znajdujesz. Dioda świecąca na ziolono oznaczać będzie dni niepłodne, zaś na czerwono płodne. Jeśli komputer nie będzie pewny swojej prognozy, da ci znać migając na kolor pomarańczowo. Takie światło możesz zobaczyć w pierwszych tygodniach użytkowania urządzenia, a także kiedy na przykład będziesz chora i twoja temperatura wzrośnie.

Jeśli chodzi o sam pomiar temperatury, to komputery te posiadają wbudowany bardzo czuły sensor, który podaje ją z dokładnością co do setnych części stopnia. Pomiaru dokonuje się najczęściej pod językiem zaraz po przebudzeniu.

Komputery cyklu są dobrą alternatywą nie tylko dla środków hormonalnych. Dzięki określaniu dni płodnych mogą być również pomocne dla par starających się o dziecko. Dla niektórych osób ich wadą może okazać się jednak koszt, który waha się od 1300 do 2500 zł. Pamiętaj, że podczas wyboru metody antykoncepcji warto skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem.

PO

fot. www.pixabay.com

źródło:www.poradnikzdrowie.pl, www.mjakmama24.pl

Słowa kluczowe: komputery cyklu, antykoncepcja, planowanie rodziny, kobieta
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • metody [0]
    Magdi
    2018-09-11 09:59:32
    Pierwsze słyszę o komputerach cyklu. Wiadomo, o doborze antykoncepcji lekarz decyduje. Ja stosuję tabletki, belarę. Dla mnie też jako znaczne złagodzenie tego całego pms przed okresem więc nie będę zmieniać.
Zobacz także
Randki dla dorosłych
Wszystko, co musisz wiedzieć o randkach online dla dorosłych

W ostatniej dekadzie poszukiwanie miłości w przestrzeni cyfrowej stało się niezwykle popularne.

Prawdziwa miłość
10 popularnych mitów o miłości i seksie

Porady dla osób chcących tworzyć szczęśliwe, trwałe związki.

GadÅźety erotyczne
Gadżety erotyczne, które urozmaicą życie intymne

Gadżety erotyczne to ciekawy sposób na urozmaicenie życia seksualnego.

Polecamy
Seksowny komplet bielizny
Seksowna i stylowa bielizna - zaskocz swojego mężczyznę

Na co się zdecydować szukając najlepszej, seksownej bielizny dla siebie?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie.
Biały związek - na czym polega i jakie są jego przyczyny?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie!

Ostatnio dodane
Randki dla dorosłych
Wszystko, co musisz wiedzieć o randkach online dla dorosłych

W ostatniej dekadzie poszukiwanie miłości w przestrzeni cyfrowej stało się niezwykle popularne.

Prawdziwa miłość
10 popularnych mitów o miłości i seksie

Porady dla osób chcących tworzyć szczęśliwe, trwałe związki.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?