Seks - Kobieta

Między nami kobietami

2006-02-11 00:00:00
 Chyba każda kobieta lubi czasem usiąść z koleżankami (czyt. psiapsiółami) i po prostu poplotkować. Tematy rzeka to faceci, odchudzanie, imprezy, zakupy, szczególnie: wyprzedaże lub nowa kolekcja w zależności od sezonu itd…

Ostatnio często jednak wśród moich koleżanek poruszany był temat antykoncepcji. Postanowiłam zrobić małą ankietę. Wysłałam ją do sporej liczny dziewcząt w wieku 20-25 lat. Oto wyniki:

Większość z ankietowanych przeze mnie kobiet ma stałego partnera. Te, na środki antykoncepcyjne wydają około 15-35 zł. Używają najczęściej tabletek antykoncepcyjnych. Rzadziej prezerwatyw.

Jeśli chodzi o dziewczyny, które nie mają stałego partnera, te stosują głównie prezerwatywę. I słusznie! Nie warto dla okazyjnego seksu przyjmować co dzień hormonów. Chyba że przy okazji chcemy poprawić stan skóry (tu polecane tabletki Diane 35 lub Microgynon 21). Koszt miesięczny prezerwatyw to ok. 15 zł w zależności od temperamentu partnerów (ilości odbytych stosunków).

Jeśli chodzi o inne środki chroniące od niechcianej ciąży to: plastry antykoncepcyjne, globulki, pianki, zastrzyki, prezerwatywy dla kobiet. Zapewne wszystkie o nich słyszałyście, ale w rzeczywistości są rzadko używane. Np. o plastrach wystarczy pamiętać 3 razy w miesiącu, są także dobrze przyswajane przez organizm, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo i skuteczność – nie różnią się od doustnych środków antykoncepcyjnych. Mały plasterek daje pewną ochronę, dzięki niemu nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu tabletek. Problem leży w jego cenie. Miesięczna kuracja to ok. 60 zł. W opakowaniu są 3 plastry, które zmienia się co tydzień. Jest to dość droga metoda, szczególnie dla studentek, które same się utrzymują lub dostają pieniądze od rodziców tylko na akademik i wyżywienie.

 Niepokojący jest fakt, że bardzo mało młodych kobiet bada regularnie piersi. A nie jest to – po pierwsze trudne, po drugie czasochłonne! Piersi bada się 3-7 dni po menstruacji w przypadku młodych kobiet. Oto krótki instruktaż:

1) Stań przed lustrem i oceń stan piersi, czy skóra nie jest pomarszczona lub zaczerwieniona.
2) Unieś równocześnie obie ręce i sprawdź czy kształt piersi się nie zmienił.
3) Uciśnij lekko brodawki obu piersi. Oceń czy nie pojawiła się krew lub inna wydzielina.
4) Unieś lewą rękę i połóż ją z tyłu głowy. Prawą rękę połóż na lewej piersi. Całą powierzchnię piersi delikatnie uciskaj okrężnymi ruchami według wskazówek zegara i odwrotnie. Sprawdź czy nie czujesz zgrubienia lub stwardnienia.

Wszystkie pytane dziewczyny odwiedzają ginekologa raz na 3 - 6 miesiecy. Głównie w celu kontroli albo po receptę na tabletki antykoncepcyjne. Jeśli okres się spóźnia sięgają po ogólnie dostępne testy ciążowe, a dopiero później wybierają się do lekarza by zweryfikować wynik.

Dobrze jest powymieniać się doświadczeniami z koleżankami, ale pamiętajcie, że zadaniem lekarza jest dobrać odpowiednie dla was środki.

Milka
(dlastudentki@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: kobiety seks ginekolog
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Stala czytelniczko [0]
  Majka
  2006-01-31 09:30:22
  ten sam temat ale spojrzenie innej osoby. czy to się dla Ciebie nie liczy. Każda z tych dziewczyn może mieć własne poglądy i zawsze wniesie coś nowego do sprawy. I o to chodzi.
 • Powtarzacie się! [0]
  Stała czytelniczka
  2006-01-31 09:25:18
  Znowu o tym samym!! Podobny temat poruszała już Paulina Maria.
Zobacz także
Seksowny komplet bielizny
Seksowna i stylowa bielizna - zaskocz swojego mężczyznę

Na co się zdecydować szukając najlepszej, seksownej bielizny dla siebie?

orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy - niedoceniony sposób na udany seks

Orgazm pochwowy jest przereklamowany? Najnowsze badania dotyczące kobiecej anatomii przynoszą ciekawe wnioski.

Petting, czyli bezpieczny seks bez penetracji

Istnieje wiele sposobów na zadowolenie partnera i budowanie bliskości!

Polecamy
Uwodzić czy nie?
Uwodzić czy nie?

Uwodzić samej czy dać się uwodzić? Próbować na własną rękę czy czekać na pierwszy ruch ze strony mężczyzny? I dalej, jak można zmierzyć kobiecość, czy się w ogóle da to z

Seksowne triki, które działają na każdego faceta!
Seksowne triki, które działają na każdego faceta!

Istnieją seksowne triki, które doprowadzą do czerwoności każdego faceta. Zobaczcie, o co chodzi!

Polecamy
Ostatnio dodane
Seksowny komplet bielizny
Seksowna i stylowa bielizna - zaskocz swojego mężczyznę

Na co się zdecydować szukając najlepszej, seksownej bielizny dla siebie?

orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy - niedoceniony sposób na udany seks

Orgazm pochwowy jest przereklamowany? Najnowsze badania dotyczące kobiecej anatomii przynoszą ciekawe wnioski.