Na rzeczy - Kobieta

Przesilenie wiosenne - jak mieć dobry nastrój wiosną?

Przesilenie wiosenne - objawy

2018-03-21 09:39:46

Nadeszła wiosna, a wraz z nią cała masa pozytywnych zdarzzeń. Dzień jest coraz dłuższy, pogoda zdecydowanie lepsza, a pozytywna energia ładuje nas do działania. Niestety, są również przykre dolegliwości ze strony najradośniejszej pory roku. Przesilenie wiosenne nie jest wcale rzadkością i dotyka naprawdę wiele osób. Jak sobie radzić z tego typu problemem i jakie są objawy przesilenia wiosennego?

tulipany

Przesilenie wiosenne - objawy

Może trudno w to uwierzyć, ale wiosna nie na każdego działa pozytywnie. Zdarzają się sytuacje, że pomimo nadejścia cieplejszych dni i słońca, nasz organizm wcale nie czuje się dobrze. Dobry humor zanika, a my czujemy, że nasze siły witalne uciekają. Wiosenne przesilenie często wiąże się ze spadkiem formy, gorszym samopoczuciem i nastrojem, który pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nasz organizm "wariuje", kiedy następują spadki i wzrosty ciśnienia, a pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Zmęczenie nagromadzone zimą nasila się właśnie w marcu i kwietniu, kiedy nasz organizm powinien w końcu stanąć na nogi po długich, zimowych miesiącach.

Wiosenne przesilenie

W dużej mierze, za dolegliwości spowodowane przesileniem wiosennym odpowiedzialna jest nieodpowiednia dieta, którą stosowaliśmy zimą. Bardzo często, w trakcie zimniejszych miesięcy, pozwalamy sobie na odejście od zdrowego stylu żywienia. W naszej diecie pojawia się cała masa śmieciowego, przetworzonego jedzenia, które nie wpływa pozytywnie na nasz organizm, a tym bardziej na nasze samopoczucie. Nieodpowiednie odżywianie jest powodem spadku sił, formy, zmęczenia. Również koncentracja oraz dobry nastrój nie jest na wysokim poziomie, jeśli przed długi czas stosowaliśmy dietę ubogą w warzywa, owoce i dobroczynne dla organizmu składniki. Dlatego wiosną warto jak najszybciej dodać do codziennego odżywiania produkty bogate w odpowiednią dawkę dobrych składników, które postawią nasz organizm na nogi.

Przesilenie wiosenne - jak mieć dobry nastrój wiosną?

Aby przesilenie nas nie dopadło, warto nie tylko stosować odpowiednią dietę, ale przede wszystkim zwiększyć aktywność fizyczną. Sport i ćwiczenia zdecydowanie pomogą zyskać siły do działania, zdecydowanie poprawią samopoczucie i dodadzą energii do życia. Warto również powolić sobie na odpoczynek oraz odpowiedni relaks. Korzystanie z basenów, saun, spacerowanie oraz spędzanie czasu w miłym gronie na pewno ułatwi powrót do formy oraz przegoni skutki wiosennego przesilenia.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: dobre samopoczucie, wiosenne przesilenie, wiosenne przesilenie - objawy, dobry humor
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dziewczyna z muzykÄ…
Ruch #selfcare i mindfullness - postaw na siebie! Kraków

Co tak naprawdę oznacza pielęgnacja ciała i ducha?

Zobacz, ktÃłra pozycja snu jest najlepsza dla naszego organizmu.
Jaka pozycja snu jest najlepsza?

Zobacz, która pozycja snu jest najlepsza dla naszego organizmu!

Zobacz, czym charakteryzuje się patologiczna potrzeba kłamania.
Mitomania - czym jest i jakie są jej przyczyny?

Zobacz, czym charakteryzuje się patologiczna potrzeba kłamania!

Polecamy
Sekretarka i asystentka - czy to to samo?
Sekretarka i asystentka - czy to to samo?

25 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sekretarki i Asystentki. Chociaż obydwie nazwy wymienia się jednym tchem, coraz częściej można usłyszeć, że to dwa różne zawody.

Ostatnio dodane
dziewczyna z muzykÄ…
Ruch #selfcare i mindfullness - postaw na siebie! Kraków

Co tak naprawdę oznacza pielęgnacja ciała i ducha?

Zobacz, ktÃłra pozycja snu jest najlepsza dla naszego organizmu.
Jaka pozycja snu jest najlepsza?

Zobacz, która pozycja snu jest najlepsza dla naszego organizmu!

Konkurs Ziaja
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.