Spisane z życia - Kobieta

Rzeczy, które wpływają negatywnie na nasze życie

Zobacz, co odbiera ci energię

2018-07-13 12:55:51

Nasze dobre samopoczucie uzależnione jest od wielu czynników. Nie zawsze jesteśmy w stanie uśmiechać się od ucha do ucha i zarażać dobrą energią. Są momenty, kiedy ciężko podchodzić optymistycznie do wszystkiego co nas otacza. Spadek formy, depresja i gorszy czas spodowowany jest rzeczami, które powinniśmy jak najszybciej zmienić i wyeliminować z naszego otoczenia. Oto rzeczy, które wpływają negatywnie na nasze życie.

smutna minka

Związek bez przyszłości

Bardzo ważną rzeczą, która mocno wpływa na nasze samopoczucie jest nasz związek. Jeśli tkwimy w relacji bez przyszłości, która zamiast motywować nas do działania, dołuje i sprawia, że czujemy się podle, to warto zastanowić się nad jej dalszym sensem. Związek powinien działać na każdą ze stron pozytywnie, ładując dobrą energią i nakręcając nas do działania. Jeśli czujemy, że relacja, w której jesteśmy nie ma totalnie sensu i wszystko, co się z nią wiąże po prostu nas już nie interesuje, to zdecydowanie lepiej jest pożegnać się i iść w swoją stronę, niż tkwić w martwym punkcie. Znalezienie odpowiedniej osoby, z którą stworzymy zdrowy, partnerski związek nie jest takie trudne. Wystarczy otworzyć się na świat i na ludzi oraz dać sobie szansę na prawdziwe szczęście.

Toksyczni znajomi

Ludzie, którymi się otaczamy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Nieodpowiedni znajomi, którzy z początku wydają się być najlepszymi przyjaciółmi mogą wpędzić nas w depresję, z której nie jest łatwo wyjść. Tym bardziej, jeśli powoli uzależniamy się od ludzi, którzy niekoniecznie życzą nam dobrze. Toksyczni przyjaciele to z pozoru osoby, które chcą dla nas dobrze, jednak ich działanie nie jest szczere. Tego typu osoby nie są godne zaufania, a ich celem jest przede wszystkim ich własny interes oraz sukces. Dlatego warto rozejrzeć się wokół i przemyśleć kwestię znajomości, które mogą każdego dnia zabierać nam energię i wpływać niekorzystnie na nasz stan psychiczny.

Brak samoakceptacji

Sporo osób zmaga się z problemem braku samoakceptacji. Niezwykle istotne jest, aby w swojej skórze czuć się dobrze i mieć pewność siebie, która pomaga w szkole, w pracy oraz w relacjach z innymi ludźmi. Aby nasze poczucie własnej wartości wzrosło, warto popatrzeć na siebie mniej krytycznie i obdarzyć siebie samego zaufaniem oraz szacunkiem. Za wszelką cenę powinniśmy się cieszyć przez to, kim jesteśmy i darzyć się sympatią. W końcu jeśli sami siebie nie polubimy, to ciężko będzie innym przekonać się do naszej osoby.

Tkwienie w miejscu

Każdy z nas ma plany, marzenia i cele. Po to się szkolimy, uczymy, kończymy studia, aby nasze życie było takie, o jakim marzyliśmy. Niestety, często drogi, którymi podążami są kręte i zawiłe, a my zaczynamy błądzić. Praca, którą mamy nie satysfakcjonuje nas, a codzienne obowiązki przytłaczają i dołują. Jeśli czujemy, że tkwimy w jednym miejscu, to warto czym prędzej znaleźć rozwiązanie, które przyniesie nam poprawę jakości naszego życia. Na rynku jest mnóstwo ofert pracy, które mogą przynieść spore korzyści i satysfakcję z pracy, która powinna w końcu cieszyć, a nie dołowac.

 

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: depresja, złe samopoczucie, smutek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

Polecamy
Koksiarz, czyli kto?
Koksiarz, czyli kto?

Nadmierne skupienie na sylwetce i obwodzie w talii to nie tylko kobieca przypadłość.

36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie

Wystarczy godzina, żebyście poznali się lepiej!

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.