Spisane z życia - Kobieta

Pierwsza randka - krok po kroku

Sposoby na udaną randkę

2021-06-02 15:19:42

Pierwsza randka - spontanicznie czy z pełnym przygotowaniem? Wielu ludzi jest w tej kwestii tradycjonalistami, a inni z kolei preferują podążać z duchem czasu. Od lat istnieje forma randkowania w ciemno, na którą decyduje się sporo osób. Głównym powodem jest przeżycie przygody czy też poczucie swego rodzaju adrenaliny, podczas spotkania z całkowicie obcą osobą. Niezależnie od tego, czy wolicie „iść na żywioł”, czy też jakoś się przygotować, należy pamiętać o kilku prostych rzeczach. Z pewnością ułatwią spotkanie, a może i zwiększą szansę na kolejne? O czym należy pamiętać na pierwszej randce? Oto sposoby na pierwsza randkę, aby ta nie okazała się ostatnią!

randka

Sposoby na pierwsza randkę

Zaczynając od przygotowań – wszystko zależy od sposobu poznania się. Czy to przez internet czy gdzieś przypadkiem "w realu", a może i nawet poprzez spotkanie zaaranżowane przez osoby trzecie. W dużej mierze to, jak potoczy się pierwsza randka da się przewidzieć, ale jednak nie zawsze. Przykładowo – osoby piszące ze sobą swobodnie tygodniami mogą nie mieć tematów do rozmów na żywo. Z kolei przypadkowo poznane osoby mogą mieć spotkanie z niekończącą się rozmową. Nie ma reguły, jednak są pewne rzeczy, które mogą pomóc sprowadzić spotkanie do udanej randki. Warto też wiedzieć, jak rozpoznać, czy ON jest zainteresowany? 

Jak się przygotować do pierwszego spotkania?

Główną i istotną sprawą, o której dobrze jest pamiętać i zastosować to zachowanie bezpieczeństwa. Idąc na pierwsze spotkanie warto poinformować o miejscu i godzinie (randki) kogoś znajomego. Mimo wszystko, lepiej dmuchać na zimne, aniżeli się później martwić.

Jeśli nadal korzystasz z mobilnych portali randkowych w swoim smartfonie, to najlepiej wyłączyć powiadomienia z aplikacji w trakcie spotkania. Pojawienie się niespodziewanej wiadomości może spowodować zakończenie spotkania szybciej niż było planowane. Na pierwszym spotkaniu nie należy także informować o kontakcie z innymi, również potencjalnymi partnerami/-kami.

O co pytać, by nie urazić, a zachęcić?

Ostatnią kwestią, którą można wziąć pod uwagę przed pierwszą randką, jest przeanalizowanie zakresu pytań czy informacji, o których warto rozmawiać i takich, których na chwilę obecną nie poruszać. Pytania o choroby w rodzinie czy też politykę lub planowanie wspólnej przyszłości, mogą zniechęcić drugą stronę do kontynuowania znajomości. W obecnych czasach tematyka koronawirusa również nie jest pożądana. O ile bezpośredniość często jest zaletą, tak w tym przypadku warto zachować powściągliwość i poruszać tematy adekwatne do stopnia znajomości.

Z pewnością korzystnie jest poruszyć kwestię zainteresowań każdej ze stron – pasje, spędzanie czasu wolnego, wymarzone wakacje. Pozornie jest mnóstwo tematów, o których można rozmawiać, jednak najgorzej jest zacząć. Na początku dobrze jest sprawdzić, jakie poczucie humoru posiada druga osoba, co może pomóc w doborze odpowiednich żartów czy tematyki dalszych rozmów.

Czy prezent na pierwszej randce to dobry pomysł?

Skoro kwestie techniczne, teoretyczne już za nami to teraz należy przejść do praktyki. Gdy w planach jest spotkanie z kobietą, warto pomyśleć o kwiatach – nawet symboliczna jedna róża gwarantuje sukces i uśmiech na twarzy potencjalnej partnerki. W przypadku spotkania z mężczyzną jest nieco trudniej, bo stereotypowo to kobieta powina być obdarowana. Można zdecydować się na coś uniwersalnego i praktycznego jak brelok czy odrobinę słodyczy. Problem z prezentem jest na pewno mniejszy, gdy przed pierwszym spotkaniem osoby miały możliwość wymiany kilku zdań ze sobą, nawet online. Mężczyzna mógł wspomnieć o jakiejś drobnostce, która z pewnością zrobiłaby na nim wrażenie podczas spotkania.

Jednym ze sposobów na udane spotkanie jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Jest to odbierane nie tylko jako pewność siebie, ale w jakimś stopniu ułatwi rozmowę. Druga strona dzięki temu odczuje zainteresowanie swoją osobą, co pomoże w swobodnej komunikacji. Zobaczcie też: Jak zrobić korzystne pierwsze wrażenie?

Randka – gdzie iść i co robić?

Ilu ludzi – tyle pomysłów. Jedni wolą spędzać czas aktywnie, inni preferują kulturalnie, a jeszcze inni "jedzeniowo". Dla tych bardziej aktywnych dobrym pomysłem może być przejażdżka rowerem, basen (moze wspólne jacuzzi a potem spacer) czy też popularny ostatnimi czasy - park trampolin lub park linowy. Dla osób preferujących spokojniejsze spędzanie czasu, jak i dla tych, którzy nie są zwolennikami aktywnych randek - boją się np. wysokości, jest wiele alternatyw. Mogą przykładowo udać się do kina, teatru czy do opery. Z mniej poważnych propozycji, nieco luźniejszych dobrym pomysłem będzie wyjście na stand up czy koncert w lokalnej miejscówce. Smakosze z pewnością będą zadowoleni z pikniku czy kolacji w restauracji - zależnie od tego, czy sa zwolennikami pleneru czy też elegancji. 

Kto powinien zapłacić?

Jeśli chodzi o płacenie za posiłek np. w restauracji czy też wszelkie bilety wstępu to jest to kwestia sporna od lat. Przyjęło się, iż w przypadku randki kobiety z mężczyzną to on winien jest pokryć koszty spotkania. Jednak coraz więcej osób jest "za" by obie strony zapłaciły za siebie. To najwygodniejsza z opcji, dzięki której można ominąć niezręczny moment oczekiwania, aż mężczyzna przejmie inicjatywę i wyciągnie portfel, by pokryć całość.

Na pierwszą randkę najlepszym pomysłem będzie miejsce dające możliwość swobodnej rozmowy, jednak najlepiej nie na całkowitym uboczu. Gdy spotkanie będzie udane to z każdym kolejnym można wymyślać inne atrakcje, jak np. wspólne gotowanie czy zwiedzanie ciekawych miejsc. Dla miłośników zwierząt dobrą opcją będzie ZOO czy też spacer z pieskami ze schroniska. Na początku znajomości najlepiej wybierać miejsca bliskie naturze, gdyż pomagają w odprężeniu się i ograniczają stres związany z poznawaniem drugiem osoby. Dla niektórych jest to bardzo stresujący moment, a przykładowo piknik czy spacer może trochę rozluźnić ich nerwy.

Co w przypadku, gdy nadal nie wiadomo, jakie miejsce wybrać na pierwszą randkę? Oto 10 pomysłów, które może rozwieją wątpliwości.

Zuzanna Zaniewska

fot. pixabay.com/1475341

Słowa kluczowe: pierwsza randka, spotkanie, flirt, pomysły na randkę, pierwsze wrażenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • randka [0]
    ewa
    2021-06-08 16:07:16
    Na pierwszą randkę poszliśmy do Fridy na Nowym Świecie, mój partner uparł się, żeby zapłacić, bo to on zapraszał. Potem zamówił mi opti taxi do domu, żebym późno nie wracała sama do domu. Tą opiekuńczością podbił moje serce :)
Zobacz także
flaga Hiszpanii
Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Sprawdź, dlaczego warto się podjąć nauki hiszpańskiego.

złamane serce
Porady na nieodwzajemnioną miłość - jak sobie radzić?

Jak wyleczyć nieszczęśliwie zakochane serce?

Pierwsza randka - krok po kroku

Sposoby na udaną randkę!

Polecamy
Naya Rivera nie żyje. Ciało gwiazdy "Glee" znaleziono w jeziorze

Aktorka najprawdopodobniej utonęła podczas ratowania syna.

Odzyskaj czas
3 praktyczne sposoby jak znaleźć godzinę dziennie na realizację marzeń i zawodowych celów

Żyjemy w stresie i absolutnie nie zmieniamy niczego w życiu na lepsze - jedynie o tym fantazjujemy. Znacie to, prawda?

Ostatnio dodane
flaga Hiszpanii
Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Sprawdź, dlaczego warto się podjąć nauki hiszpańskiego.

złamane serce
Porady na nieodwzajemnioną miłość - jak sobie radzić?

Jak wyleczyć nieszczęśliwie zakochane serce?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?