Seks - Kobieta

Seks grupowy? Coraz częściej tak!

2013-03-21 13:55:00

Niezobowiązujący trójkąt, grupowe spotkania ciał, a może swingers party? Rewolucja obyczajowa zatacza coraz szersze kręgi. Europejskie sypialnie otwierają się na większą ilość partnerów seksualnych w jednym łóżku. Według badań portalu C-Date.pl, do uprawiania seksu grupowego przyznaje się niemal 1/4 badanych Europejczyków.

Rewolucja obyczajowa zapoczątkowana w latach 70. XXw. przez hippisów przyniosła ogromne zmiany w sferze seksualności. Przede wszystkim popularne stało się pojęcie „freelove”, czyli tzw. wolnej miłości. Seks przestał być tematem tabu, a przede wszystkim  przestał być postrzegany tylko przez pryzmat związku. Zaczął być też narzędziem do  swobodnego spełniania fantazji erotycznych. Popularne stały się właśnie seanse miłości grupowej, podczas rozmaitych koncertów, festiwali czy zlotów „dzieci-kwiatów”. Echa tego zjawiska pobrzmiewają do dziś. Jak  wynika z badań portalu C-Date.pl, to właśnie seks z więcej niż jedną osobą jest najczęstszą i najpopularniejszą fantazją seksualną wśród Europejczyków (deklaruje ją prawie 1/3 wszystkich ankietowanych). Co ciekawe, 5% wszystkich badanych wskazało wyraźnie, że marzy im się swinging – czyli wymiana partnerów seksualnych z inną parą.

Ona by chciała do trójkąta…
Uprawianie seksu grupowego wciąż jest jednak bardziej męską niż kobiecą fantazją. Aż 37% Panów chciałoby się kochać z więcej niż jedną partnerką. Z badania portalu C-Date.pl wynika, że Pań chętnych na tego typu aktywności seksualne jest o wiele mniej – 15%. Ciekawym jest również fakt, że odważnie przechodzimy „od słów do czynów”. Do uprawiania seksu grupowego przyznaje się 1/5 Europejczyków i co dziesiąta Europejka.

„Ekstremalni” w sypialni
 Jak się okazuje, tryb życia również nie pozostaje bez wpływu na to, czy w sypialni jesteśmy otwarci na większą liczbę partnerów seksualnych jednocześnie. W badaniu przeprowadzonym przez C-Date.pl okazało się, że osoby uprawiające sporty ekstremalne zdecydowanie częściej preferują seks grupowy niż te o siedzącym trybie życia. Przeszło 30% miłośników sportów ekstremalnych zadeklarowało, że uczestniczyło w sypialnianych igraszkach z więcej niż jednym partnerem. U osób uprawiających sporty indywidualne i grupowe odsetek ten wyniósł 17%, zaś u miłośników leniuchowania na kanapie – niecałe 15%. Czyżby to miłość do adrenaliny powodowała, że miłośnicy sportów ekstremalnych decydują się na odważne eksperymenty także za drzwiami sypialni? Jedyną granicą jest tylko szacunek i fantazja wszystkich partnerów. Resztę zdziała wyobraźnia, a seks będzie tak samo ekscytującą przygodą, jak skok z bungee czy ze spadochronem!


ip

Słowa kluczowe: seks grupowy statystyki otwartość seksualna polaków badania
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie.
Biały związek - na czym polega i jakie są jego przyczyny?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie!

Zobacz jak działają komputery cyklu i jaka jest ich skuteczność.
Komputery cyklu, czyli nowoczesna metoda antykoncepcji

Zobacz, jak działają komputery cyklu i jaka jest ich skuteczność!

Seks tantryczny
Seks tantryczny - co to takiego?

Seks tantryczny jest czymś najbardziej naturalnym na świecie.

Polecamy
Gdy seks przesłania Ci świat...
Gdy seks przesłania Ci świat...

Często żartujemy sobie, mówiąc: „jeśli już miałbym się od czegoś uzależnić, to niech to będzie seks”.

Studentki i przypadkowy seks
Studentki i przypadkowy seks

W dzisiejszych czasach prawie wszystko musi być jak fast food- szybko, bezproblemowo, jednorazowo. Począwszy od sztućców czy pieluch, przez reklamówki, jedzenie, a kończąc na relacjach międzyludzkich.

Ostatnio dodane
Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie.
Biały związek - na czym polega i jakie są jego przyczyny?

Zobacz, jakie są przyczyny białego związku i czy ma on szansę na przetrwanie!

Zobacz jak działają komputery cyklu i jaka jest ich skuteczność.
Komputery cyklu, czyli nowoczesna metoda antykoncepcji

Zobacz, jak działają komputery cyklu i jaka jest ich skuteczność!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.