Spisane z życia - Kobieta

Trudne rozstanie - jak radzić sobie po zerwaniu?

2021-10-15 11:18:35

Każdego dnia na świecie dochodzi do rozstań, chwil kiedy pary kończą związek. Dla wielu osób jest to bardzo trudne i bolesne, nic dziwnego tracimy osobę na której nam zależy. Duże znaczenie ma to czy decyzja o rozstaniu wynikała z Twojej strony czy tej drugiej. Zazywczaj bardziej cierpimy, gdy związek kończy ta druga osoba. Nikt nie karze Ci od razu emanować energią i radością, ale ważne, żeby się nie zadręczać tą sytuacją. Dopóki sprawa jest świeża nie powinniśmy wspominać i rozpamiętywać, bo wtedy ból jest jeszcze większy. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z rozstaniem

rozstanie

Twój czas

Dostałaś/dostałeś właśnie czas tylko dla siebie. Zainwestuj go. Wygląda to jak każda inna rada, ale skupienie na sobie jest najlepszym rozwiązaniem, aby przeżyć rozstanie. Spędzanie czasu samemu w domu nie działa najlepiej, ale wyjście ze znajomymi, którzy mogą wesprzeć jest jak najbardziej odpowiednie. Możemy rozmawiać z innymi o tym co teraz przechodzimy, ale mówienie cały czas o rozstaniu nie będzie prowadziło do postępów, w radzeniu sobie z tym. Najlepiej, do omówienia tego tematu, wybrać najlepszego przyjaciela/przyjaciółkę i podzielić się emocjami i przemyśleniami. W większym gronie, nalepiej zaznaczyć od razu, że wcale nie mamy ochoty omawiać naszego rozstania, albo zrobić to, jeśli wiemy, że mamy już odpowiedni dystans i powrót wspomnień o byłym/byłej nie będzie już zbyt bolesny. 

Nie pisz, nie reaguj

Daj sobie czas na ochłonięcie. Jeśli od dawna miałaś/miałeś wątpliwości, to rozstanie jest dobrym sposobem na przemyślenia. Jeśli boli Cię jego/jej widok na portalach, to możesz zablokować tę druga osobę, będzie to zrozumiałe. Utrzymywanie kontaktów z osobą, przez którą zostaliśmy zranieni daje złudną nadzieję, że jeszcze będzie dobrze. Pozbycie się wszelkich interakcji pozwala spojrzeć chłodniej na tę sytuację. Zasypywanie drugiej osoby wiadomościami nie poprawi sytuacji, a może wzbudzić frustrację. Jeśli to ty kończysz związek, możesz zasugerować, że obecnie nie chcesz pozostawać w kontakcie, ale bez usuwania byłej/byłego z kontaktów. Jeśli bierzesz pod uwagę, że jednak chcesz wiedzieć co u niej/u niego słychać, jednak wiedząc, że stereotypowe "zostańmy przyjaciółmi" w większości przypadków nie działa. 

Czas leczy rany

Wydaje się to pusty frazes, który słyszymy w takich momentach wszędzie, ale to prawda. Czas daje ujście emocjom. Nie obwiniaj siebie, jeśli nie ma podstaw. Ucinaj myśli, które Ci mówią, że mogłaś zrobić inaczej. Nic nie dzieje się bez powodu. Jak trzeba, to wypisz na kartce co Ci leży na sercu. Przelanie myśli na papier pozwala pozbyć się natrętnych myśli, których nie możesz już powiedzieć tej drugiej osobie.

Włącz ulubioną muzykę, która dodaje Ci energii. Jedz to na co masz ochotę. Zapal ulubioną świeczkę. Wyjedź do miejsca, które daje Ci spokój.  Bądź ciekawa jutra, bo życie zaskakuje każdego dnia. Spotkasz jeszcze wielu niesamowitych ludzi, którzy dadzą Ci chwile radości, ale nie uzależniaj swojego szczęścia od drugiej osoby.  Świeżo po rozstaniu raczej nie da się o nim/niej nie myśleć i nie analizować wszystkiego. Właśnie czas, zupełnie naturalnie pomaga w tym, by tych myśli i analiz było coraz mniej, aż w końcu się z tym uporamy, wyciągniemy wnioski i skorzystamy na tym w przyszłości, bo w teorii nie popełnimy tych samych błędów i to doświadczenie zaprocentuje w kolejnym związku, sprawi, że bedziemy lepszymi partnerami dla nowo poznanej osoby.

Karolina Klińska

fot. pixabay.com/LightFieldStuidos/KatarzynaBialasewicz

Słowa kluczowe: rozstanie, on, ona
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
inwestująca kobieta
Dlaczego kobiety radzą sobie lepiej na rynku inwestycyjnym niż mężczyźni?

Od małego kobiety uczy się, że powinny być grzeczne, ułożone, nie wyrażać za dużo emocji i tak dalej. Całe szczęście, takie podejście odchodzi do lamusa.

Allegro Smart! Student
Jakie zmiany zachodzą w życiu człowieka po zaczęciu studiów?

Jak się zmienia życie człowieka, kiedy zaczyna studia?

Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świetowania
Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świętowania

Poznaj 4 pomysły, które mogą ci pomóc w organizacji urodzin.

Polecamy
samotna randka
Masturdating - nowa moda na randkę z samym sobą

Czy randki są zarezerwowane tylko dla par?

Ostatnio dodane
inwestująca kobieta
Dlaczego kobiety radzą sobie lepiej na rynku inwestycyjnym niż mężczyźni?

Od małego kobiety uczy się, że powinny być grzeczne, ułożone, nie wyrażać za dużo emocji i tak dalej. Całe szczęście, takie podejście odchodzi do lamusa.

Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świetowania
Gdzie zorganizować urodziny? - 4 poropozycje świętowania

Poznaj 4 pomysły, które mogą ci pomóc w organizacji urodzin.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?