Spisane z życia - Kobieta

Wakacje bez partnera - plusy i minusy

Oddzielny wyjazd na wakacje w związku

2018-07-04 09:51:00

Wczasy kojarzą nam się z beztroskim czasem, odpoczynkiem i relaksem. Zazwyczaj spędzamy je w towarzystwie bliskich osób, rodziny, przyjaciół lub...partnera. A co, jeśli zdecydujemy się na wyjazd osobno? Czy oddzielne wakacje, które nie zakończą się rozstaniem są w ogóle możliwe?

kobieta na plaży z kapeluszem w ręce

Wakacje - razem czy osobno?

Zazwyczaj osoby, które są razem w związku postanawiają wczasy spędzać wspólnie. Długie miesiące pracy zakochani "odbijają" sobie, wyjeżdżając razem na romantyczny wyjazd. Wspólnie spędzone chwile to w końcu idealny moment, aby odświeżyć znajomość, zrelaksować się w swoim towarzystwie i odpocząć obok ukochanej połówki. A co, jeśli wcale nie mamy ochoty na wspólne wakacje, a odpoczynek kojarzy nam się z pozostawieniem wszystkiego w domu, w tym również swojego partnera? Czy tego typu zachowanie musi od razu zostać negowane przez wszystkich dookoła? A może to coś totalnie normalnego i zdrowego, aby wakacje spędzić osobno, bez drugiej połówki? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakiej relacji jesteśmy i co uważa na temat oddzielnych wyjazdów nasz partner. Porozumienie w tym temacie sprawi, że bez wyrzutów sumienia i skrupułów będziecie mogli wczasy spędzić osobno.

Wakacje bez partnera - plusy

Na pewno ogromnym plusem wakacji bez partnera jest większa swoboda i niezależność. W momencie, kiedy wyjeżdżami sami na wczasy, nie jesteśmy odpowiedzialni za drugą osobę. Całą uwagę możemy skupić wyłącznie na sobie, swoim relaksie i odpoczynku, którego na pewno potrzebujemy. Kiedy organizujemy wyjazd we dwójkę, należy podejmować wspólne decyzje w sprawie np. zakwaterowania, terminów czy dojazdu, które to sprawy często powodują kłótnie i sprzeczki. Wyjazd w pojedynkę od a do z możemy zaplanować sami i nie będzie tutaj potrzebna ani opinia, ani pomoc żadnych osób postronnych.

Wakacje bez partnera - minusy

Wczasy bez partnera mogą jednak przynieść również minusy. Jednym z nich jest tęsknota i poczucie winy, że zdecydowaliśmy się wyjechać osobno. W takim momencie warto skupić się jednak na wakacjach i wykorzystać w pełni czas, który zaplanowaliśmy na wypoczynek. Co się stało już się nie odstanie, a nad rozlanym mlekiem nie warto płakać. Innym minusem oddzielnych wakacji, jest ciągłe zastanawianie się nad tym, co w danym momencie robi nasz partner. Tego typu zachowanie może jednak popsuć nasz wyjazd i stać się zapalnikiem do ogromnej kłótni. Jeśli więc zdecydowaliście się na wyjazd osobno, musicie wziąć na barki wszystkie za i przeciw, a także konsekwencje, które może przynieść ze sobą tego typu wypad. Warto jednak zaufać i od czasu do czasu zapewnić sobie oddzielny wyjazd, który powinien was jeszcze bardziej zbliżyć do siebie i sprawić, że zatęsknicie za wspólnie spędzonym czasem.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: wakacje, osobne wakacje, wczasy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

zdjęcie ślubne
Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub? Najważniejsze informacje! Poznań

Ślub i wesele to wyjątkowy czas, więc warto mieć z niego piękną pamiątkę. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania fotografa na ten wymarzony dzień?

Polecamy
Zamieszkali(by)śmy razem na studiach i …
Zamieszkali(by)śmy razem na studiach i …

Prędzej czy później nadejdzie ten czas. Zazwyczaj pierwsze podchody zaczynają się wraz ze skończeniem szkoły średniej i rozpoczęciem nowego etapu.

Kobieta i wojsko, czyli o studiach w mundurze
Kobieta i wojsko, czyli o studiach w mundurze

Rozmawialiśmy z Julią, studentką Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.