Na rzeczy - Kobieta

Dlaczego uwielbiamy koty?

2017-07-28 12:52:35

Małe, słodkie, kochane… koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych, ale to dopiero w dobie internetu, zrozumieliśmy, jak bardzo ludzie są oczarowani przez te małe stworki. Jaka jest tajemnica ich sukcesu? Zobacz, za co lubimy koty!

Naturalne predyspozycje
Gdyby koty wyglądały jak żaby, zdalibyśmy sobie sprawę, jakie to paskudne, okrutne, małe dranie. Terry Pratchett bardzo dobitnie wskazał na jeden z głównych powodów naszego uwielbienia wobec kotów. O tym, czy koci charakter faktycznie jest taki straszny, pomówimy sobie później, ale na razie skupmy się na kocim wyglądzie.

Zwrócona w naszą stronę kocia mordka praktycznie u każdego człowieka wywołuje jakąś, najczęściej pozytywną reakcję. Od razu się uśmiechamy, a ciekawskie oczy i przekżywiona główka sprawiają, że jest nam cieplej na sercu. Jeżeli o tym chwilę pomyślimy, to cechy wyglądu kota, zaskakująco przypominają ludzkie dzieci. Duże oczy, mały rozmiar ciała… koty budzą u nas silny instynkt opiekuńczy, dlatego mamy ochotę je przygarnąć i się nimi opiekować. Dlatego też, ludzie często instynktownie, chcą wziąć kota na ręce i trzymać go blisko siebie, brzuchem do góry – jak niemowlę.

Słodkie kocie łapki, zabawne uszka i puchaty ogonek… koty wydają się być wręcz zbyt idealne, co budzie wiele ciekawych teorii, jak np. to, że w rzeczywistości planują przejąć kontrolę nad światem czy też, że są… szpiegami kosmitów! Stworzonymi tak, aby budzić ludzką sympatię. Trzeba przyznać, że jeżeli to prawda, to projektanci zasłużyli na medal!

Nonszalancja, arystokracja i zabawa
Koty, w swoim sposobie poruszania, są niesamowicie wręcz zwinne. Dostają się w różne miejsca z kamienną twarzą, skaczą, wiją się między przeszkodami, jakby to nie było dla nich żadne wyzwanie. Koty chodzą dostojnie, siadają z dumą… być może dlatego tak nas bawi, gdy coś im nie wyjdzie, lub gdy zaczną się wygłupiać i beztrosko biegać za sznurkiem. Bawiące i wygłupiające się koty to jedne z najchętniej oglądanych filmów w internecie – kochamy ich dumną naturę, tak samo jak ich drugą, rozrywką twarz. Po krótkiej wycieczce po internecie, chyba każdy przyzna, że kto jak kto, ale koty naprawdę potrafią się świetnie bawić!

Przytulanka
Koty, jak na indywidualistów i samotników, za których są uważane, zaskakująco często przychodzą nam potowarzyszyć. Oczywiście, głównie śpią, ale gdy się budzą i skończą już ganianiać za paprochami, przychodzą właśnie do nas.

Ktoś może powiedzieć, że to egoiści i przychodzą tylko po pieszczoty, ale przecież koty potrafią odwiedzić nas np. kiedy bardzo źle się czujemy i zwyczaje przy nas posiedzieć. Często słyszy się też historie o kotach wyczuwających i przebywających w pobliżu chorych ludzi oraz innych zwierząt. Koty potrafią niesamowicie na nas działać - pocieszać i uszczęśliwiać.

A kocia sierść i mruczenie sprawiają, że cała interakcja jest dla nas jeszcze milsza!

Uosobienie marzeń
Każdemu pewnie zdarzyło się spojrzeć przed wyjściem do pracy na smacznie drzemiącego kota i pomyśleć „temu to dobrze!”. Koty śpią, bawią się i są piękne – reprezentują sobą to, czego często ludzie pragną i co dobrze im się kojarzy. Kto w końcu nie chciałby być kotem? Alb chociaż, móc żyć jak kot

A dla miłośników kotów, super-premiera! Sprawdź: Kedi - sekretne życie kotów.

KSK

Fot. susannp4/pixabay.com

Słowa kluczowe: Zwierzęta, opieka, cechy, wygląd, potrafią, życie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy biżuteria to dobry prezent dla faceta?

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup biżuterii dla niego.

Filmoterapia - co to jest i jak może pomóc?

Czy kino może mieć na nas zbawienny wpływ?

Kilka pomysłów na tanie hobby

Zastanawiasz się czy zająć się czymś nowym, ale boisz się wydatków związanych z zainteresowaniami? Zapewniamy, że darmowe albo tanie hobby może być równie ciekawe i rozwijające.

Polecamy
Przedstawiamy najlepiej zarabiającego modela świata.
Sean O'Pry - model, który zawojował świat [ZDJĘCIA]

Przedstawiamy najlepiej zarabiającego modela świata.

Zobacz, jakie są objawy zaraÅźenia się sinicami!
Sinice w morzu - czym są i co powodują?

Zobacz, jakie są konsekwencje kontaktu z sinicami!

Ostatnio dodane
Czy biżuteria to dobry prezent dla faceta?

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup biżuterii dla niego.

Filmoterapia - co to jest i jak może pomóc?

Czy kino może mieć na nas zbawienny wpływ?

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?