Niezbędnik - Kobieta

Jak napisać pamiętnik? - praktyczne porady

2021-04-30 13:02:30

Zapisywanie swoich myśli oraz utrwalenia na piśmie wydarzeń, które miały miejsce w naszym życiu, są bardzo dobrym miejscem na kolekcjonowanie wspomnień. Jak więc zacząć pisać pamiętnik?

Jak napisać pamiętnik?

Co to jest pamiętnik?

Pamiętnik to rodzaj relacjonowania wydarzeń, których świadkiem był jego autor. Ten sposób spisywania wspomnień zazwyczaj odbywa się w chronologiczny sposób oraz jest pełnych uwag, opinii, czy refleksji osoby, która go tworzy. Pamiętnik różni się od dziennika tym, że nie jest on prowadzony każdego dnia.

Zobacz też: Szczotkowanie ciała - prosty sposób na jędrną skórę

Jak napisać pamiętnik?

Chcąc zacząć pisać pamiętnik, musimy zdecydować się, w jakiej formie chcemy go prowadzić. Mając ciągły dostęp do komputera, możemy wybrać pisanie np. w dokumentach Google, należy pamiętać o tworzeniu odpowiednich kopii dokumentu, tak aby nie stracić treści w wypadku ewentualnej awarii. Tradycyjnym sposobem, jest jednak kupienie zwykłego notatnika. Warto zainwestować w te z twardą okładką, ponieważ będą one bardziej wytrzymałe.

Pamiętnik jest bardzo osobistą sprawą, dlatego każdy z nas powinien go prowadzić w sposób taki, jaki najbardziej mu odpowiada. Warto jednak pamiętać o podstawowej rzeczy, która powinna być zawarta w każdym wpisie - data. Można ją zapisać na parę sposobów, dodając np. nazwę miasta, w którym właśnie zabraliśmy się do pisania. Pozwoli nam to nie tylko utrzymać chronologię wydarzeń, ale w przypadku osób często podróżujących, łatwiej będzie później przypomnieć sobie, w jakim miejscu się wtedy znajdowaliśmy.

Dodatki do pamiętnika

Nasz pamiętnik wcale nie musi być jedynie notesem pełnym dat i tekstu, możemy urozmaicić jego wnętrze na wiele różnych sposób. Jednym ze sposobów, jest użycie kolorowych flamastrów i długopisów do tworzenia ozdobnych rysunków, czy zaznaczania poszczególnych słów. Do pisania warto jednak użyć pisaków w kolorach takich jak czarny, czy niebieski, dzięki temu nie będziemy mieć później problemu w rozczytaniu się z naszego pisma. Dodatkową ozdobą, mogą stanowić zdjęcia, które wkleimy tuż koło opisanego wydarzenia.

Jest bardzo dużo możliwości, aby urozmaicić wnętrze naszego pamiętnika. Jego wykonanie może być nie tylko formą relaksacji w ciągu dnia, ale także wspaniałą pamiątką, jaką sami możemy sobie zrobić na przyszłość. Zawsze z przyjemnością będzie się wracało i na nowo odkrywało własne myśli z przeszłości.

BS

fot. Anastasiya Vragova z Pexels

Źródło: ortograf.pl

Słowa kluczowe: pamiętnik, jak napisać, dodatki do pamiętnika, porady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aplikacje dla kobiet
6 aplikacji, które powinna znać każda kobieta

Sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie!

Pamiętnik - porady
Jak napisać pamiętnik? - praktyczne porady

Zobacz, jak zabrać się za spisywanie wydarzeń ze swojego życia.

stylizacje z jeansem
Jeans - bohater szaf na ratunek w wielu sytuacjach

Stylizacje z jeansem od lat nie wychodzą z mody.

Polecamy
polskie pieniadze
Zasiłek rodzinny 2020 - ile wyniesie świadczenie?

Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłku rodzinnym na rok 2020.

Zobacz sposoby na to, jak podtrzmać opalezniznę!
Jak utrzymać opaleniznę?

Zobacz sposoby na to, jak podtrzymać opaleniznę!

Ostatnio dodane
Aplikacje dla kobiet
6 aplikacji, które powinna znać każda kobieta

Sprawdź, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie!

Pamiętnik - porady
Jak napisać pamiętnik? - praktyczne porady

Zobacz, jak zabrać się za spisywanie wydarzeń ze swojego życia.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?