Fitness - Kobieta

Czym jest Zumba Toning?

2014-12-10 15:56:38

Dobra zabawa w latynoskich rytmach, przy dźwiękach muzyki i różnorodnych instrumentów, a do tego możliwość zadbania o własną sylwetkę. Co to takiego?

Wszystkiego o czym wyżej mowa można doświadczyć na Zumbie Toning. Zumba Toning to jeden z najnowszych, zyskujących popularność programów fitness. W czasie zajęć można wzmocnić wszystkie partie mięśni oraz spalić tkankę tłuszczową. Ćwiczenia z zakresu Zumby Toning poprawiają pracę serca oraz polepszają koordynację ruchową.

W odróżnieniu od zwykłej zumby, Zumba Tuning nastawiona jest nie tylko na utratę kalorii, ale też na zwiększenie siły i ujędrnienie ciała. Do ćwiczeń służą tu grzechoczące ciężarki nazywane toning sticks. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w latynoskich rytmach. W Zumbie Tuning, w przeciwieństwie do zwykłej zumby, głównie kładzie się nacisk nie na trening cardio, ale na rzeźbienie ciała.

W czasie ćwiczeń wykorzystywane są ciężakrki ważące ok. 0,7 kg. Ułatwiają one wzmocnienie pośladków, mięśni brzucha, ud i ramion. Ciężarki wypełnione piaskiem są lżejsze niż zwyczajne hantle. Ćwiczenia w Zumbie Tonig wykonywane sa wolniej niż w zwykłej zumbie.

Zumba Tuning to niezwykle dynamiczne i żywiołowe ćwiczenia. Dzięki nim łatwo zgubić zbędne kilogramy oraz poprawić koordynację ruchową. Ćwiczenia te to źródło doskonałej zabawy dla wszystkich jej uczestników. Utwory w latynoskich rytmach przy których wykonywane są ćwiczenia poprawiają nastrój i zapewniają świetny humor.

Z dnia na dzień przybywa coraz więcej zwoleników Zumby Tuning. Do szkół tanecznych zgłasza się duża liczba osób zainteresowanych uczęszczaniem na tego typu zajęcia. W Polsce nadal jednak niewielu instruktorów prowadzi treningi z Zumby Tuning, ponieważ dyscyplina ta wciąz nie jest jeszcze na tyle znana.

Joanna Matuła

Słowa kluczowe: zumba toning, zumba, ćwiczenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

gym
Dlaczego warto podnosić ciężary? Poznaj 5 powodów!

Zobacz, dlaczego trening siłowy jest najlepszy w drodze do idealnego ciała!

Polecamy
Płatki musli? Tak nie schudniesz!
Płatki musli? Tak nie schudniesz!

Rozreklamowane jako zdrowe i szybkie śniadanie płatki zbożowe z dodatkiem suszonych owoców i batoniki musli wcale nie wspomagają odchudzania - wręcz przeciwnie, bywają bardziej tuczące od czekolady.

Jakie diety stosują gwiazdy?
Jakie diety stosują gwiazdy?

Zdradzamy, jakie diety stosują gwiazdy. Teraz i Ty możesz mieć taką sylwetkę jak one!

Ostatnio dodane
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!