Fitness - Kobieta

Na czym polega power joga?

2023-09-27 14:25:52

Coraz częściej kluby fitness posiadają coraz większy wybór ćwiczeń, który możemy dostosować do własnych preferencji. Jedną z coraz popularniejszych opcji jest power joga, która przyciąga tłumy na zajęcia. Na czym polega ta forma treningu?

Zobacz też: Puppy joga - czym jest i na czym polega?

power jogaNa czym polega power joga?

Power joga to joga dynamiczna, nazywana również joga w stylu Vinyasa. Skupia się ona przede wszystkim na aspektach fizycznych jak siła, wytrzymałość, równowaga, czy też gibkość. Ma również pozytywnie wpłynąć na poprawienie kondycji umysłowej. Oto czym charakteryzuje się ten rodzaj treningu

Zalety uczestnictwa w power jodze

Podczas zajęć uczestnicy wykonują w szybkich sekwencjach pozycje jogi, które łączone są ze specjalnym oddechem. Są one płynne i dynamiczne, co sprawia, że będziemy energicznie i intensywnie ćwiczyć. Angażuje ona również wiele mięśni, dzięki czemu zbudujemy siłę i wytrzymałość ciała. Często dochodzi do utrzymania danej pozycji na dłuższy czas, co wpłynie również na naszą elastyczność.

Power joga to idealne ćwiczenia dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję. Dzięki niej nie tylko będziemy lepiej utrzymywać równowagę ciała,, ale staniemy się również bardziej świadomi swojego organizmu. Spalimy przy okazji wiele kalorii i zwiększymy wytrzymałość naszego serca. Wpłynie to również pozytywnie na obniżenie poziomu stresu, dzięki skupieniu się na oddechu.

Pierwsze zajęcia z power jogi

Często próbowanie nowego rodzaju treningu, który nie był nam wcześniej znany, może być stresujące, dlatego chcąc się bardziej zachęcić na uczestnictwo w power jodze, zaprośmy naszą koleżankę lub kolegę, którzy razem z nami będą uczestniczyli w treningu. Warto również zwrócić się do instruktora, aby poinformować go o tym, że są to nasze pierwsze zajęcia. Sprawi to, że będą oni na nas bardziej zwracali uwagę i poprawiali wszelkie błędy, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko powstania ewentualnych kontuzji.

BS

fot. Pexels

Słowa kluczowe: power joga, trening, ćwiczenia, fitness, na czym polega
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
powe joga
Na czym polega power joga?

Poznaj szczegóły treningu.

puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

boks
Boks dla kobiet - jak wygląda trening?

Poznaj szczegóły treningu, który zyskuje coraz większą popularność.

Polecamy
OdzieÅź sportowa dla kobiet
Odzież sportowa dla wymagających kobiet

Odzież sportowa jest jedną z kluczowych kolekcji ubrań sportowych, które są przeznaczone szczególnie dla wymagających kobiet.

kobieta trenująca na macie
Co ubrać na siłownie? - 3 najważniejsze elementy stroju do ćwiczeń

Zobacz, w co warto zainwestować, kiedy będzie się chciało powrócić do treningów na siłowni.

Polecamy
Ostatnio dodane
powe joga
Na czym polega power joga?

Poznaj szczegóły treningu.

puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

Popularne