Fitness - Kobieta

Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

2023-01-31 09:18:26

Pójście na siłownie szczególnie po raz pierwszy w życiu lub od czasu dłuższej przerwie może powodować w nas niepokój. Duża ilość maszyn, czy też tłumy, które pojawiają się, aby poćwiczyć, na początku roku potrafi onieśmielić. Jak pozbyć się poczucia wstydu?

Zobacz też: Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

siłowniaJakie jest cel treningu?

Pierwszym krokiem, który pomoże ułożyć nasz trening, jest stworzenie planu, a także wymyślenie celu, dla którego mamy ochotę się tam pojawić. Czy chcemy schudnąć, poprawić swoją kondycję, a może nabrać masy mięśniowej? Znając odpowiedź na to pytanie, łatwiej nam zastanowić się jak możemy osiągnąć ten cel. Dobranie odpowiedniej ilości dni treningowych, rodzaju i formy ćwiczeń da nam dokładny powód i motywacje, aby pojawić się na siłowni. 

Porady trenera personalnego

Idąc na siłownie pierwszy raz, nie bójmy się zapytać o pomoc. Kluby fitness i siłownie, często zapewniają opiekę osoby, która będzie nam mogła pokazać jak wykonywać poprawnie ćwiczenie. Rady trenera są sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji oraz budowaniem podstaw. Możliwą opcją jest również umówienie się na spotkania z wykwalifikowaną osobą, która nie tylko zaplanuje nam dzień pod względem treningów, ale również będzie wsparciem. W tym wypadku trzeba brać koszty, które mogą się wiązać z poradą specjalisty.

Miła atmosfera na siłowni

Warto także pamiętać również, że chodzimy na siłownię tylko dla siebie. Oznacza to, że wszelkie wyobrażenia dotyczące oceniania nas przez innych tak naprawdę znajdują się w naszej głowie. Niezależnie do wieku, płci czy też wagi osoby na siłowni tworzą społeczność. Witając się na siłowni z innymi, czy też wymieniając uśmiechami, tworzymy atmosferę, w której każdy będzie się mógł poczuć komfortowo.

Pójście na siłownie ze znajomym

Początki nie zawsze są proste, dlatego warto poszukać dodatkowego wsparcia wśród znajomych. Regularne chodzenie z przyjacielem, czy też drugą połówką, nie tylko da nam motywację do pojawienia się na siłowni, ale również może być chwilą na nadrobienie tego, co się u nich działo w ostatnim czasie. Jeżeli jednak wolimy chodzić sami na ćwiczenia, warto rozważyć zajęcia grupowe, gdzie będziemy mogli skupić się na sobie, będąc pod okiem instruktora.

BS

fot. Pexels

Źródło: plusfitness.pl

Słowa kluczowe: siłownia, pewność siebie, ćwiczenia, zdrowie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
powe joga
Na czym polega power joga?

Poznaj szczegóły treningu.

puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

boks
Boks dla kobiet - jak wygląda trening?

Poznaj szczegóły treningu, który zyskuje coraz większą popularność.

Polecamy
run
Na czym polega trening "12-3-30"?

Poznaj nową formę ćwiczeń!

Chloe Ting - trenerka
Poznaj Chloe Ting - trenerkę, którą pokochało tysiące użytkowników

Czym wyróżnia się trenerka i jak zyskała swoją popularność?

Polecamy
Ostatnio dodane
powe joga
Na czym polega power joga?

Poznaj szczegóły treningu.

puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?