Zdrowie - Kobieta

Stan jelit a dieta - jak wybrać najlepsze probiotyki z witaminą D dla dzieci

2021-10-12 13:00:27

O florę jelitową dzieci należy dbać ze szczególną troską. Gdy nasze małe skarby boli brzuszek, to chcemy jak najszybciej im ulżyć. Ale warto zapobiegać niż leczyć. Odpowiednia dobrana dieta wraz z zażywaniem probiotyków, może zapewnić zdrową perystaltykę jelit, a tym samym mniej problemów zdrowotnych. Każdy powinien o to zadbać, ale dzieci są szczególnie narażone na zagrożenia związane ze złą perystaltyką jelit. Pomóc nam w tym mogą probiotyki. Nie zapominajmy też o witaminach, których może być niedobór z powodu choroby czy złej diety.

Stan jelit a dieta

Probiotyki, sprzymierzeńcy w trosce o mikroflorę jelit

Samo słowo probiotyk pochodzi z greckiego i oznacza "dla życia". Są to kultury bakteryjne bądź drożdży wspomagające przewód pokarmowy. Często jest on osłabiony po antybiotykoterapii, wtedy też niezwykle ważne jest, by stosować probiotyki. Zapobiegają one przykładowo biegunce poantybiotykowej. Antybiotyki mimo tego, że mają na celu nas uleczyć, to jednak nadal sieją spustoszenie w naszej mikroflorze jelit. Antybiotyk nie rozróżnia „złych” od „dobrych” bakterii. Tym samym pozbywamy się z organizmu sprzymierzeńców. Dzieci często chorują, a probiotyki można stosować profilaktycznie, jak i w momencie choroby. Warto dobrać probiotyki z dobrego źródła, gdyż źle przechowywane probiotyki tracą swoje właściwości. Zbyt niska lub wysoka temperatura zabija kultury. Dlatego warto wybrać zaufany sklep. Dobre są probiotyki z wapteka.pl, gdzie dba się o takie aspekty szczególnie.

Jak działają probiotyki?

  • usprawniają perystaltykę jelit;
  • pozytywnie wpływają na trawienie;
  • przyśpieszają przemianę materii;
  • ułatwiają przyswajanie wapnia;
  • biorą udział w trawieniu laktozy;
  • stymulują pracę układu odpornościowego

Witaminy - jak poważny jest problem niedoborów?

Dobrze zbilansowana dieta u dziecka jest szczególnie istotna, niedobory są dla dzieci szczególnie groźne, mogą przeszkodzić w ich prawidłowym rozwoju. Każda witamina jest istotna w rozwoju dziecka. Jednak w przypadku niektórych witamin, ich niedobór prowadzi do nieodwracalnych szkód u dzieci. Taka witamina D ma swój udział w prawidłowym rozwoju układu kostnego. Niedobór witaminy D może doprowadzić nie tylko do krzywizn kręgosłupa, ale też do zwiększenia ryzyka wystąpienia nowotworów czy chorób autoimmunologicznych. Jak widać jest to poważny problem.  Uczestniczy ona też w procesie wchłaniania fosforu i wapnia.

Z kolei witamina B12 odpowiada za regulacje produkcji czerwonych krwinek. Niedobór witaminy B może spowodować zaburzenia wzrostu, ale też jak w przypadku poprzedniej witaminy, zwiększenie ryzyko wystąpienia nowotworów. Dlatego warto suplementować witaminy. Jednak rzadko, które dziecko lubi jeść lekarstwa, często należy je nakłaniać czy przekupywać. Jednak można również zakupić witaminy w różnych postaciach, przykładowo witaminy d mają wiele form, od kapsułek po aerozole czy żelki. Łatwiej skłonić dziecko do wypicia czy zjedzenia lekarstwa-słodycza niż do przełknięcia tabletki. 

Zbilansowana dieta dla dziecka

Warto zadbać o zbilansowaną dietę, która będzie bogata w probiotyki, minerały, makroelementy i mikroelementy. Probiotyki pozwolą nam uchronić milusińskich od problemów żołądkowych, a witaminy są  odpowiedzialne za prawidłowy rozwój dorastającego szkraba. Czasami warto zaopatrzyć się w sprzymierzeńców, które wspomogą nas w walce o zdrowie dziecka. Dbając o jego dietę, możemy mu zaoszczędzić wielu problemów w przyszłości.

Artykuł Partnera

fot. Envato Elements

Słowa kluczowe: wapteka.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
lato
Pielęgnacja skóry latem. Co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Które kosmetyki przydadzą nam się latem?

rekompozycja
Rekompozycja sylwetki - najważniejsze informacje i suplementy

Czy da się jednocześnie chudnąć i rozbudowywać mięśnie?

bÃłl brzucha przed okresem
Przyczyny bólu brzucha przed okresem

Można go łagodzić domowymi sposobami!

Polecamy
Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie

Bardzo dużo wiemy na temat tego, jak dbać o swoje zęby, włosy, skórę czy paznokcie. A czy wiemy, jak dbać o… pochwę?

Polecamy
Ostatnio dodane
lato
Pielęgnacja skóry latem. Co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Które kosmetyki przydadzą nam się latem?

rekompozycja
Rekompozycja sylwetki - najważniejsze informacje i suplementy

Czy da się jednocześnie chudnąć i rozbudowywać mięśnie?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?