Zdrowie - Kobieta

Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

2021-07-16 11:41:16

W codziennym wyścigu z kolejnymi obowiązkami, zawodową rutyną, troskami o rodzinę czy karierę często brakuje miejsca na zadbanie o siebie. Po tak długim czasie w głowie pojawia się tylko natłok myśli, poczucie presji i ciągłego stresu, co potrafi doprowadzić do negatywnych stanów emocjonalnych i przemęczenia. Z pomocą przychodzi tzw. self-care!

Zobacz też: Czy mogę wyjść na plażę? O tym, jak dobrze czuć się w swoim ciele.

Self-care

Self-care - czym jest?

Najprostszą definicją jest po prostu dbanie o siebie i swoje potrzeby. Self-care to działanie, w którym uważa się swoje ciało, jak i wnętrze jak najlepszych przyjaciół, to bieg z pomocą, poświęcenie im czasu i zatroszczenie się. Self-care gwarantuje oczyszczenie, zatrzymanie się na chwilę w życiowym wyścigu, ale także wsłuchanie się w samego siebie, określenie swoich potrzeb i pragnień. Od czego zacząć?

1. Daj sobie czas!

Kluczem do zadbania o siebie jest poświęcenie sobie czasu. Nie chodzi tu o godziny, dni czy miesiące. Wystarczy 15 minut w ciągu dnia. Rankiem, przed pracą, po obiedzie, bądź przed snem. To tylko 15 minut, a daje niesamowity rezultat spokoju i udowodnienia sobie samej miłości.

2. Znajdź swoją pasję

W natłoku codziennych obowiązków zawodowych i nie tylko często zdarza się, że nic nie sprawia nam już przyjemności. Z tego względu warto spróbować nowych rzeczy, aby nawet dzięki małej czynności poczuć, że w końcu poświęcamy sobie czas.

3. Dbaj o aktywność fizyczną

Wiele osób dziś nie ma czasu lub po prostu chęci na godzinne treningi na siłowni. Nie zmienia to faktu, że każde ciało potrzebuje trochę ruchu. Zafunduj sobie poranek z rozbudzającą jogą, a jeśli nie przepadasz za sportem i ćwiczenia nie sprawiają ci przyjemności, spróbuj w dzienny grafik wcisnąć krótki spacer po okolicy. Twoje ciało ci za to podziękuje, a ty będziesz mogła cieszyć się pięknem krajobrazu, dostrzec to, na co wcześniej nie zwróciłaś uwagi.

4. Wsłuchaj się w siebie

Są takie dni, kiedy nie mamy ochoty na żadne działania. Wtedy również możesz udowodnić sobie swoją miłość, siedząc po prostu w ciszy. Brzmi absurdalnie, ale jest bardzo skuteczne. Znajdź swoje miejsce najlepiej w domu, gdzie możesz się w tej ciszy pogrążyć. Zamknij oczy i wsłuchaj się w samą siebie. Dokładnie usłyszysz, co twoje wnętrze ma ci do powiedzenia.

5. Zafunduj sobie chwilę relaksu

Nie ma nic lepszego na odpoczynek dla ciała i umysłu jak gorąca kąpiel z bąbelkami albo zrobienie sobie maseczki i obejrzenie ulubionego filmu, przesłuchanie albumu lub przeczytanie książki. To chwila, w której całkowicie wyłączysz myślenie o codziennych troskach, odetniesz się od obowiązków i poczujesz, że naprawdę żyjesz.

KD

fot. pexels.com/EternalHappiness

Źródła: blog.beactivetv.pl

Słowa kluczowe: self-care, związek ze sobą, jak okazać sobie miłość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

Polecamy
Szybsza perystaltyka jelita
Jak przyspieszyć perystaltykę jelit? Warszawa

Sprawdźcie, co robić i co jeść, by zachować zdrowe jelita.

Kleszcze - jak sobie z nimi radzić?

Na kleszcza można natrafić w wielu miejscach i niestety coraz częściej atakują one ludzi. Przeczytaj jak postępować by zmniejszyć ryzyko ugryzienia przez kleszcza i jak reagować jeśli zostaniesz ofiarą tego pasożyta.

Ostatnio dodane
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?