Fitness - Kobieta

Dlaczego taniec? Wywiad z Ivo Pomorskim

2013-11-25 09:20:08

W czasach, gdy przeciętny człowiek spędza w pozycji siedzącej większą część swojego dnia coraz częściej zaczynamy dostrzegać, jak ważny, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, jest ruch. Akademie tańca, kluby fitness, siłownie, oferują dziś całą gamę zajęć. Na co warto postawić? Rozmawialiśmy z Ivo Pomorskim, jednym z instruktorów tańca we wrocławskiej Akademii Tańca Esens.

Twoje taneczne CV jest imponujące, dlaczego taniec stał się najważniejszy w Twoim życiu?

Byłem skazany na taniec, pochodzę z rodziny, w której taniec zawsze odgrywał główną rolę. Moja mama jest zawodowym choreografem, ja sam zacząłem tańczyć w wieku 6 lat, chyba nie miałem wyjścia … bo mama prowadziła aż osiemnaście grup tanecznych w różnych stylach! Zawód choreografa wiąże się z częstymi podróżami, dlatego 6 lat spędziłem w Anglii, gdzie jako jedyny Polak, reprezentowałem UK w rożnego rodzaju mistrzostwach.

Jaki był efekt ?

Zdobyłem trzykrotnie tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii, trzykrotnie wygrałem też BBC Come Dancing.

Co to takiego?

Powiedzmy, że to brytyjski odpowiednik Tańca z gwiazdami.

Co było dalej?

Potem Warszawa, Art. Imperium i masa zwycięstw. Kolejnych 6 lat spędziłem w USA. Tam powstał DANCE VISION USA – dzisiaj tworzę: DANCE VISION ESENS powstały z fuzji z Akademią Tańca Esens. Dalej powrót do Polski DANCE VISION GDAŃSK – 11 lat, zdobyliśmy wielokrotnie tytuł Mistrza Polski, Mistrza federacji IDO, IFMD… Jestem stworzony do tańca, jestem tu po to, by realizować marzenia innych.

Jesteś tancerzem wszechstronnym, dlaczego więc hip hop?

Ponieważ daje mi wolność, uwielbiam Hip Hop L.A, jest oceanem możliwości dla choreografa, ach i ten lans, przecież wszyscy to uwielbiamy, poza tym mnóstwo zabawy, ale i ciężkiej pracy na sali.

Czy uważasz, że zajęcia taneczne mogą korzystnie wpłynąć na życie dzieci, młodzieży i dorosłych?

Oczywiste, pomyśl sama, godziny spędzone na facebooku, zamknięci w czterech ścianach, kręgosłup zero ruchu, zero wyobraźni, zero realizacji marzeń – masakra. Taniec ma korzystny wpływa na zdrowie, bo się ruszamy, ale nie to jest najważniejsze dla młodzieży, najważniejsze jest kreowanie swojego JA! Stajemy się kimś choler… atrakcyjnym, by nie powiedzieć gwiazdą. Przepis na sukces – uparty charakter, reszta przyjdzie sama. Spędzanie czasu przed komputerem czyni nasze życie smutnym, bez wyrazu. Muzą tańca jest Terpsychora – najbardziej zazdrosna ze wszystkich muz…. A człowiek potrzebuje dowartościowania, inaczej ginie.
Szkoda, ze nie widziałaś moich tancerzy, jak wygrywali Mistrzostwa – bezcenne!

Powiedz, co możesz zaoferować na swoich zajęciach?

Miałem tancerzy, którzy przez pięć lat słuchali i trenowali do jednego kawałka i dopiero po stworzeniu przeze mnie choreografii usłyszeli właśnie te dźwięki, których nie dostrzegali przez te wszystkie lata. To właśnie potęga HH L.A. Oferuję wrażliwość na detal … widzenie muzyki w kilku aspektach, wiem, że to fascynuje młodych tancerzy…

mat. pras.

Słowa kluczowe: ruch taniec akademia tańca esens wrocław ivo pomorski
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ćwiczenia w domu
W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię?

Zobacz, praktyczne akcesoria do treningu w domu.

OdzieÅź sportowa dla kobiet
Odzież sportowa dla wymagających kobiet

Odzież sportowa jest jedną z kluczowych kolekcji ubrań sportowych, które są przeznaczone szczególnie dla wymagających kobiet.

Joga
Joga w domu, czyli jak zacząć trenować podczas kwarantanny?

Zobacz, jakie korzyści niesie ze sobą ćwiczenie jogi w domu.

Polecamy
Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Zobacz jakie są wady i zalety cheat day.
Cheat day na diecie. Czy warto go stosować?

Zobacz, jakie są wady i zalety cheat day!

Polecamy
Ostatnio dodane
Ćwiczenia w domu
W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię?

Zobacz, praktyczne akcesoria do treningu w domu.

OdzieÅź sportowa dla kobiet
Odzież sportowa dla wymagających kobiet

Odzież sportowa jest jedną z kluczowych kolekcji ubrań sportowych, które są przeznaczone szczególnie dla wymagających kobiet.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?