Zdrowie - Kobieta

Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

2021-06-17 14:22:36

Wraz z nadchodzącym latem coraz częściej będzie nam towarzyszyć dobra pogoda. Może to być idealny powód, dla którego będziemy mogli spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu samemu lub w towarzystwie swoich znajomych. Wspólne uprawianie sportu może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Oto parę pomysłów, które mogą was zainspirować do aktywnego spędzania czasu.

Wycieczka rowerowa

Gra we frisbee

Aby móc aktywnie spędzić czas ze znajomymi na świeżym powietrzu, możemy się obejść bez specjalistycznego i drogiego wyposażenia, może wystarczyć nawet jeden dysk. Do gry potrzebujemy przynajmniej dwóch osób i większej przestrzeni, która pozwalałaby nam na podawanie sobie nawzajem frisbee. Ta niby prosta gra wymaga precyzji i odpowiedniej techniki. To sprawia, że może być naprawdę ciekawym zajęciem podczas letniego pikniku na dworze.

Zobacz też: 3 najważniejsze elementy ubioru na siłownie.

Badminton - o czym warto pamiętać podczas gry?

Innym również ciekawym przykładem jest sport, który często kojarzy nam się z letnią, słoneczną pogodą. Badminton to popularna gra, do której potrzebujemy przede wszystkim 2 rakietek i lotki. Grając amatorsko, nie musimy wyznaczać boiska, a także inwestować specjalną siatkę dostosowaną do uprawiania tego sportu. Tak samo, jak w przypadku gry we frisbee powinniśmy znaleźć miejsce, w które umożliwi nam bezproblemowe wykonywanie ruchów ręką.  Najlepiej wybrać taką przestrzeń, która nie będzie posiadała za wiele drzew w okolicy. Zmniejszy to możliwość, utknięcia naszej lotki na jednym z nich.

Bieganie ze znajomymi

Kolejną ciekawą i prostą propozycją uprawiania sportu na dworze, jest bieganie. Daje ona swobodę wykonywania tej czynności samemu lub w towarzystwie znajomych. Porównanie z innymi sportami podczas upalnych dni najlepiej zebrać się do biegania rano lub wieczorem omijając godziny, w których słońce najmocniej świeci. Ten dość intensywny sposób spędzania czasu nie tylko pomoże nam schudnąć, ale również wpłynie na poprawę naszej kondycji. Biegając w ciepłe dni, pamiętajmy o tym, aby regularnie się nawadniać oraz nakładać ochronny krem z filtrem, który zabezpieczy nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Wycieczka rowerowa

Jeżeli mamy do dyspozycji cały dzień warto zastanowić się nad zorganizowaniem wycieczki rowerowej. Tego typu podróż może być wspaniałą przygodą dla małej, jaki większej grupy znajomych. Jeżeli w naszej okolicy znajduje się zbiornik wodny, w którym będziemy mogli popływać, może on stanowić idealny cel naszej wyprawy. Jeżeli wcześniej przygotujemy się dla tego typu wycieczkę, pakując ze sobą prowiant i wodę, będziemy mogli spędzić cały dzień poza domem, korzystając z dobrej pogody. Pamiętajmy o konieczność zabezpieczeniach, które pozwolą nam zachować bezpieczeństwo na drodze jak odblaski czy kask.

Sposobów na spędzanie czasu podczas upalnych dni jest wiele. Warto jednak pamiętać o tym, aby zawsze mieć ze sobą butelkę wody, co zabezpieczy nas przed odwodnieniem. Istotnym elementem stroju, o którym powinniśmy pomyśleć przed wyjściem na dwór, może być kapelusz lub chusta, które również ochronią nas przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

BS

fot. Mikhail Nilov z Pexels

Słowa kluczowe: uprawnie sportu ze znajomymi, badminton, rowery, bieganie, frisbee, aktywność fizyczna, lato
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

Polecamy
Szybsza perystaltyka jelita
Jak przyspieszyć perystaltykę jelit? Warszawa

Sprawdźcie, co robić i co jeść, by zachować zdrowe jelita.

Kleszcze - jak sobie z nimi radzić?

Na kleszcza można natrafić w wielu miejscach i niestety coraz częściej atakują one ludzi. Przeczytaj jak postępować by zmniejszyć ryzyko ugryzienia przez kleszcza i jak reagować jeśli zostaniesz ofiarą tego pasożyta.

Ostatnio dodane
Self-care
Związek ze sobą - 5 sposobów jak okazać sobie miłość

W codziennym biegu zmęczenie często daje o sobie znać. Dzięki self-care możesz dać sobie chwilę oddechu.

piknik
Pomysły na aktywny piknik

Jak aktywnie spędzić czas podczas pikniku?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?