Fitness - Kobieta

Jak długo trzeba ćwiczyć, żeby zobaczyć efekty treningów?

2022-01-11 15:47:24

Rozpoczynając treningi, często zależy nam na efektach, które często są jedyną rzeczą, która motywuje nas do pójścia siłowni, czy po prostu wyjścia na dwór. Niektórzy z nas szybko poddają się, ponieważ nie widzą zmian po krótkim okresie, w którym regularnie ćwiczyli. Ile trzeba poświęcić czasu na treningi, żeby zauważyć widoczną metamorfozę?

Zobacz też: Pupularne rodzaje treningów na YouTube. Jakie ćwiczenia wybrać?

Fitness

Motywacja do ćwiczeń

Chociaż dość często błędem jest motywowanie się jedynie faktem, że możemy zrzucić wagę, to wielu osobom pozwala to na rozpoczęcie swojej przygody na siłowni. Warto jednak zauważyć, że aktywność fizyczna może nie tylko pomóc w poprawie naszej sylwetki, ale również pozytywnie wpłynie np. na zredukowanie poziomu stresu. Wiele osób, chociaż na początku interesują jedynie zewnętrze efekty, to z czasem pozostają oni dla siłowni, ponieważ zauważają, że dzięki ćwiczeniom czują się po prostu lepiej.

Ile dni w tygodniu powinniśmy ćwiczyć?

Myśląc o zrzuceniu paru kilogramów z wagi, przede wszystkim powinniśmy się skupić na regularnych treningach. Mowa tutaj o przynajmniej 3 dniach ćwiczeń w ciągu tygodnia. Istotnym faktem jest wtedy to, aby były one równomiernie zaplanowane w ciągu tych 7 dni. Jeżeli jednak chcemy poświęcić więcej czasu nasze ćwiczenia, to należy przewidzieć czas na odpoczynek naszych mięśni. Poprzez przetrenowanie również możemy mieć problem z osiągnięciem wymarzonych efektów. Dedykując jednak tylko 2 dni w tygodniu na trening, powinniśmy się liczyć z tym, że ciężko nam może być szybko zmienić budowę naszego ciała.

Jak długi powinien być nasz trening?

Jeżeli chcemy, aby nasze efekty były widoczne, należy upewnić się, że nasze treningi będą miały około 30 minut. Na YouTube możemy jednak spotkać wiele filmików, które przedstawiają 10-minutowe ćwiczenia na całe ciało lub konkretne części ciała. Czy mogą być one skuteczne? Odpowiedź brzmi tak, tylko będziemy musieli zadbać o to, aby były to naprawdę intensywne treningi. Takie ćwiczenia nie mogą być jednak jedynym źródłem naszego ruchu, warto dodatkowo zaplanować sobie spacer.

Co zrobić, jeżeli nie widać efektów ćwiczeń?

Na to, czy nasze efekty będzie widać, czy nie wpływają również inne czynniki jak dieta, ilość snu, stres lub indywidualne predyspozycje. Każdy z nas różni się od siebie budową ciała, dlatego ważnym elementem jest nieporównywanie się do innych osób i utrzymanie regularności w swoich treningach. Jeżeli pomimo naszych ćwiczeń nie będziemy widzieć efektów, takich, jakie byśmy chcieli, to warto zmodyfikować nasz program treningowy lub udać się do specjalisty, który pomoże nam w osiągnięciu celu. 

BS

fot. Karolina Grabowska z Pexels

Źródło:medycznewiadomosci.pl

Słowa kluczowe: trening, ćwiczenia, efekty ćwiczeń, jak długi trening
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

postanowienia noworoczne
Siłownia a postanowienia noworoczne. Jak zacząć bezpiecznie ćwiczyć?

O czym warto pamiętać rozpoczynając swoja przygodę z siłownią?

Polecamy
Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Zobacz jakie są wady i zalety cheat day.
Cheat day na diecie. Czy warto go stosować?

Zobacz, jakie są wady i zalety cheat day!

Ostatnio dodane
siłownia
Jak pójść pewnym siebie na siłownie?

Oto rzeczy, o który warto pamiętać zanim pójdziemy pierwszy raz na siłownie.

pilates
Czym jest i jakie efekty przynosi pilates?

Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z pilatesu.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?