Fitness - Kobieta

W co warto zaopatrzyć swoją domową siłownię?

2021-04-15 11:06:30

Zbliżające się lato inspiruje wiele osób do zadbania o siebie i swój wygląd. W osiągnięciu tego celu pomagała możliwość wykupienia karnetu na siłownie. Sytuacja spowodowana pandemią znacznie ograniczyła opcje, jakie wcześniej mieliśmy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z ćwiczeń. W co warto się zaopatrzyć, aby móc stworzyć swoją własną siłownię w domu?

Domowa siłłownia

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to jedna z podstawowych rzeczy, w którą warto zainwestować, chcąc zacząć ćwiczyć w domu. Jeżeli planujemy intensywnie trenować, lepiej zaopatrzyć się w jej grubszą wersję (ok. 5-6 mm), pozwoli ona na lepszą amortyzację naszego ciała. Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, planując zakup, jest przyczepność danej maty do podłogi. Nie powinna ona się ruszać nawet podczas energicznych ćwiczeń, od tego zależy nasze bezpieczeństwo.

Zobacz też: Joe Wicks - gwiazda fitnessowego świata

Gumy do ćwiczeń

Wykorzystanie gumy do ćwiczeń podczas treningów pozwoli nam na trenowanie mięśni, minimalizując ryzyko wystąpienia kontuzji. Ich odpowiednie użycie może pomóc wzmocnić całe ciało, zwiększyć jędrność skóry, czy pomóc w walce z cellulitem. Na rynku istnieje duży wybór gum treningowych, jednym z rodzai są gumy Mini Band. Mają one niewielką szerokość i wykorzystuje się je często do treningów siłowych, czy też do odpowiedniego rozgrzania mięśni. Inną opcją mogą być długie taśmy Loop Band, które są w stanie zastąpić, jedną z podstawowych maszyn na siłowni - wyciąg.

Ciężarki

Dzięki użyciu ciężarów podczas treningu bardziej zaangażujemy mięśnie, co pozwoli nam równomiernie rozbudować nasze ciało. Najbezpieczniejszą opcją dla początkujących osób może być zakup hantli. Dobranie odpowiednich wariantów wagowych pozwoli nam na bezpieczne przeprowadzanie ćwiczeń. Ten wybór może być o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup sztangi, ponieważ podczas wykonywania treningu w pojedynkę nie będzie nam groziło przygniecenie przez nią.

Piłka fitnessowa

Piłka może nam się przydać podczas samego treningu, a także w trakcie samego rozciągania. Jej zaletą jest to, że można użyć jej na wiele różnych sposobów: rozluźniać, wzmacniać, czy masować mięśnie, korygować wady postawy, a nawet leczyć bóle kręgosłupa. Aby nie nabawić się kontuzji, należy dobrać piłkę dostosowaną do swojego wzrostu. Jej średnica powinna wynosić 65 cm dla osób o wzroście 166-175 cm, a dla tych, którzy mieszczą się w przedziale 176-185 cm, nie powinna być większa niż 75 cm.

Istnieje wiele sposobów, żeby móc trenować w domu. Warto zawsze dokładnie zapoznać się z tym, jak odpowiednio używać danych przyrządów, tak aby nie doznać kontuzji. Dodatkową pomocą może być zamontowanie lustra w miejscu ćwiczeń, tak aby móc na bieżąco kontrolować swoje ruchy.

BS

fot. Karolina Grabowska z Pexels

Źródło: znajomaklinika.pl, acusmed.pl

Słowa kluczowe: trening, jak zrobić, siłownia w domu, fitness
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Jazda na rolkach
Zalety jazdy na rolkach - ile kalorii można spalić?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Polecamy
maty do jogi
Mata do jogi - jak wybrać dobrze?

Czym różnią się maty do jogi, jaka powinna być jej grubość i jak dobrać ją do rodzaju jogi, którą uprawiamy?

Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Ostatnio dodane
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?